DIKTATURA E KORONËS

Të lexojmë që të kuptojmë kah po shkojmë!

DIKTATURA E KORONËS

Dije, rezistencë, liri

Nga Monica Donner (*)

Më 26 Prill 2021

Masat e paligjshme të koronës synojnë të detyrojnë popullsinë të durojë dy eksperimente masive që janë të dëmshme për ta:

– vaksinimet gjenetike dhe

– përhapja e plotë e rrjetit 5G për të zbatuar një diktaturë dixhitale.

***

Të gjitha masat Korona janë shumë antikushtetuese. Mesa duket përgjegjësit e kanë bërë veten disa herë të dënueshëm. Prandaj, popullsia ka të drejtë të rezistojë. Oficerët kanë detyrën e mosbindjes. Me siguri që gjërat do të përkeqësohen deri në vitin 2025. Por ne mund ta rifitojmë lirinë tonë, që të formojmë më mirë të ardhmen.

E ashtuquajtura kriza e Korona është një katastrofë e shkaktuar nga vetë qeveritë. Është gjendja e jashtëzakonshme artificiale më masive dhe e rëndësishme që nga viti 1945. Politikanët e etur për pushtet injorojnë qëllimisht shkencën mjekësore dhe shkelin pa mëshirë sundimin e ligjit.

Ky libër vërteton në mënyrë të pakundërshtueshme se të gjitha informacionet përkatëse rreth COVID-19 ishin tashmë të disponueshme që nga janari 2020. Faktet mjekësore treguan edhe para legjislacionit të parë të COVID-it se ai nuk është një virus vrasës dhe për rrjedhojë një sëmundje që nuk është e rrezikshme për masën e popullsisë.

Për rrjedhojë, cenimi i të drejtave dhe lirive themelore të qytetarëve është absolutisht i panevojshëm dhe i paligjshëm. Menaxhimi shëndetësor i bazuar në fakte, liberal dhe në përputhje me ligjin mund dhe duhej të ishte zbatuar si në Austri ashtu edhe në Gjermani. Në këtë rast, mbrojtja e grupeve të rrezikut do të kishte qenë plotësisht e mjaftueshme. Shumica dërrmuese e njerëzve do të kishin qenë plotësisht të lirë dhe ekonomia do të kishte mbijetuar.

Në kontrast më të fortë me këtë është situata katastrofike aktuale. Po praktikohet menaxhimi i paligjshëm i kaosit. Të gjitha, pra pa përjashtim, të gjitha masat e vendosura, si në veçanti bllokimet, kufizimet e daljes, maskat e detyrueshme dhe vaksinimi i detyrueshëm i shpallur janë seriozisht të paligjshme. Ato janë epidemiologjikisht të pakuptimta, të panevojshme dhe të dëmshme për më tepër. Përgjegjësit për këtë kanë shkelur ligjin në disa raste, me sa duket në disa raste janë bërë të dënueshëm dhe përgjegjës për dëmshpërblim. Masat e paligjshme të koronës synojnë të detyrojnë popullsinë të durojë dy eksperimente masive që janë të dëmshme për ta: vaksinimet gjenetike dhe  përhapja e plotë e rrjetit 5G për të zbatuar një diktaturë dixhitale.

Por popullsia nuk duhet të respektojë rregulloret e paligjshme. Sidomos jo për vaksinimin e detyrueshëm të shpallur tashmë. Qytetari ka të drejtë të rezistojë, nëpunësi ka për detyrë të mos bindet. Nëse ai e percepton atë varet vetëm nga personi imazhin e të cilit ai e sheh në pasqyrë çdo ditë.

Me këtë libër lexuesi ka në dorë faktet përkatëse mjekësore dhe juridike. Secili duhet të marrë vendimin e tij pro ose kundër rezistencës. Nëse vendosni ta bëni këtë, është e rëndësishme që ta bëni atë në mënyrë pasive dhe paqësore sa të mundeni. Mjafton të mos durosh më marrëzitë. Rekomandime të tjera të autorit tregojnë për një të ardhme më të lirë.

——

Rreth Autores

(*) Monika Donner ka lindur në Linz në vitin 1971. Ajo është juriste, trajnere e kualifikuar e jetës, drejtore shkencore e Institutit për Kërkime Falas dhe Promovim të të Drejtave të Njeriut (IFM) dhe drejtore e Akademisë për Edukim Strategjik (Monitor). Ajo është një këshilltare ministrore me kohë të plotë në Ministrinë e Mbrojtjes së Austrisë (BMLV).

/Përgatiti në shqip, Sheradin Berisha, Facebook 25 Prill 2022 /

———–

Burimet:

Monika Donner

Corona-Diktatur: Wissen, Widerstand, Freiheit

***

Corona-Diktatur – Monika Donner

https://www.blaupause.tv/corona-diktatur-monika-donner.html

***

Corona-Diktatur – Monika Donner

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura