SI TË MBROHEMI NGA CORONA?!

SI TË MBROHEMI NGA CORONA?!

Nga Hendrick Streeck, Pashtriku 13 Nëntor 2021

Profesori Hendrick Streeck, virologu i specializuar në Corona, në një intervistë në kanalin gjerman ZDF thotë: Virusi Corona nuk transmetohet me prekje dhe shtrëngim duarsh dhe nuk jeton në sipërfaqe por në mbrendi.

🔴 Ka shumë informacione të gabuara që media po transmetojnë.

🔴 Covid19 nuk jeton në sipërfaqe.

🔴 Ne vëzhguam dorezat e dyerve të disa duarëve të infektuara dhe nuk gjetëm virusin.

🔴 Virusi nuk transmetohet nga prekja dhe shtrëngimi i duarve.

🔴 Dorezat janë plotësisht pa virus.

🔴 Virusi transmetohet nga personi i infektuar në hapësirë të paprekur ‘ekskluzivisht’ përmes kollitjes dhe teshtimave ose afrimit shumë afër tyre.

🔴 Procedurat e Karantinës së publikut të gjerë në shtëpitë e tyre janë të padobishme.

🔴 Të infektuarit duhet të izolohen vetëm pas ekzaminimit mjekësor dhe laboratorik.

◾ Informacion i rëndësishëm nga pacientët që Zoti i ka nderuar dhe marrë nga Coronavirusi!

• Çdo ditë në spital, të marrim si më poshtë:

1. x vitaminë C-1000

2. 🌸 vitaminë E (e)

3. 🌸 nga (10 deri në 11) ulur në rrezet e diellit për 15-20 minuta..

4. x vakt vezë njëherësh..

5. 🌸 Pushojmë / flejmë minimumi 7-8 orë

6. 🌸 duke pirë 1.5 litra ujë në ditë

7. 🌸 dhe të gjitha vaktet duhet të jenë të ngrohta (jo të ftohta).

Dhe kjo është gjithçka që bëjmë në spital.

• Sa për dijeni, numri i hidrogjenit të koronavirusit (Corona) varion nga 5.5 deri në 8.5

– Pra, gjithçka që duhet të bëjmë, për të eliminuar virusin, është të konsumojmë më shumë ushqime alkaline mbi nivelin e pH të virusit, si:

* 🌹 limon jeshil-9.9 ph

* 🌹 Limon i verdhë-8.2 ph

* 🌹 Avokado-15.6 ph

* 🌹 Hudhra-13.2 ph

* 🌹 Mango-8.7 ph

* 🌹 Mandarin-8.5 ph

* 🌹 Ananas-12.7 ph

* 🌹 Arugula-(rukolla) 22.7 ph

* 🌹 Portokalli-9.2 ph

◾ Si e dini që keni virus korona?

1. x fyt kruhet

2. x fyt të thatë

3. x kollë e thatë

4. x temperaturë e lartë

5. 🥀 gjatësia e frymëmarrjes

6. 🥀 Humbja e ndjenjës së nuhatjes.

Dhe limoni me ujë të ngrohtë vret virusin së pari para se të arrijë në mushkëri.

• Mos e mbani këtë informacion për veten tuaj. Jepini të gjithë familjes dhe miqve tuaj.

Profesori Hendrick Streeck

***

Me urimet e mia për shëndet dhe jetëgjatësi. Dilni në natyrê shijone ajrin e pastêr që e ka dhuruar Krijuesi. Prof.Afrim Koliqi

Shpërndaje!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura