TANI EDHE OBSH-ja KUNDËRSHTON KLLOUNIN TONË FEDERAL TË SHËNDETIT!

Izolimi i Leuterbach-ut me pesimizmin e tij!

TANI EDHE OBSH-ja KUNDËRSHTON KLLOUNIN TONË FEDERAL TË SHËNDETIT!

Nga Alexander Schwarz – më 1 Prill 2022

Sekti Guru i vaksinimit, “Pharma Ham” dhe Ministri Federal i Shëndetësisë Karl Lauterbach (SPD) nuk mund t’i referohen më as mbështetjes së Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në apokaliptikën e tij të përhershme të koronës: Kjo është konkretisht në një dokument strategjie për t’i dhënë fund Emergjencës pandemike duke zhvilluar tre skenarë të mundshëm për rrjedhën e mëtejshme të pandemisë, të cilat ndryshojnë ndjeshëm nga profecitë e vazhdueshme të Lauterbach për dënimin dhe “parashikimet private” shumë kokëforta.

Sepse ndryshe nga Lauterbach në Twitterin e tij të përditshëm Münchhausiaden, shefi i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus e konsideron prognozën më të mundshme të zhvillimit që tendenca drejt përparimit më të dobët të sëmundjes do të vazhdojë.

Meqenëse imuniteti i popullatës nëpërmjet vaksinimeve dhe infeksioneve po rritet vazhdimisht, ashpërsia e sëmundjeve do të ulet pavarësisht mutacioneve të mëtejshme të virusit. Është e vërtetë që Ghebreyesus nuk dëshiron të heqë dorë plotësisht nga vaksinimi dhe i konsideron “të nevojshme” “vaksinimet rifreskuese për grupet veçanërisht të cenueshme të njerëzve” sapo imuniteti të ulet përsëri; por në përgjithësi, sipas kësaj prognoze të mundshme, Corona do të bëhet një virus endemik, i parëndësishëm. 

Sidoqoftë, valët e koronës të përsëritura sezonale janë gjithashtu të mundshme në zonat me klimë të butë si Evropa. Me këtë vlerësim, Organizata Botërore e Shëndetësisë pozicionohet diametralisht kundër pikëpamjes së Lauterbach, e cila ngjall rrezikun e valëve më të reja, më ngjitëse dhe ndoshta ‘vdekjeprurëse’ më së voni deri në vjeshtë.

Në rastin më të mirë, OBSH i sheh variantet e ardhshme të koronës si “shumë më pak serioze”, prandaj mbrojtja kundër sëmundjeve të rënda do të vazhdojë edhe pa vaksinime përforcuese ose ndryshime thelbësore në vaksinat ekzistuese (!).

Vetëm në skenarin më të keq, vaksinat do të ishin më pak efektive dhe imuniteti do të shuhej më shpejt. Pastaj OBSH konsideron gjithashtu një modifikim të vaksinave aktuale dhe një fushatë përforcuese me bazë të gjerë për grupet vulnerabël si thelbësore. Megjithatë, Ghebreyesus është i mendimit se ky plan emergjent i OBSH-së do të jetë edhe i fundit.

Ndryshe nga Lauterbach, Corona me siguri ka humbur tmerrin e saj për OBSH-në – dhe nëse lexoni midis rreshtave, argumentet kundër vaksinimit të detyrueshëm thjesht bien kundër jush. Sigurisht, punimi i Ghebreyesus ka edhe dobësitë e veta:

Natyrisht, efektet anësore të vaksinave përsëri nuk përmenden fare; i vetmi rregullim i arsyeshëm i vaksinave do të ishte t’i bënte ato më efektive dhe më pak të rrezikshme – por pala zyrtare ende nuk dëshiron të dijë asgjë për këtë. Në fund të fundit, gazeta e bën të qartë se mënyra e panikut – e nxitur në fakt vetëm nga Gjermania – nuk mund të justifikohet më me asgjë.

/ Përshtati në shqip Sheradin Berisha, Pashtriku 3 prill 2022 /

***

Burimi:

Jetzt widerspricht sogar die WHO unserem Bundesgesundheitskasper

By Alexander Schwarz- 1. April 2022

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura