TE ZGJIMI ËSHTË SHPËTIMI!

E kam thënë dhe e ripërsërisë

TE ZGJIMI ËSHTË SHPËTIMI!

Nga Sheradin Berisha, FB 12 janar 2022

Regjisorët e PLANdemisë me Covid19, maskim, vaksinim, kufizim dhe digjitalizim (sot me Green Pass nesër me mikroçip), për botën njerëzore po ndërtojnë një BURG PA MURE! TE ZGJIMI ËSHTË SHPËTIMI!

***

Në Plandemi “Diktatura digjitale” dhe “burgu pa mure” nuk kanë brina, por kanë maskim, dënim, vaksinim, rreshtim kilometrik për testim, ndalim qarkullim pa Green Paas…! TE ZGJIMI ËSHTË SHPËTIMI!

***

“Nëse nuk zgjohemi së shpejti…., do të jemi gjenerata e fundit e cila lëvizë lirshëm në këtë planetë.” Julian Assange (1971 – )

***

“Wenn wir nicht bald aufwachen …, werden wir die letzte Generation sein, die sich auf diesem Planeten frei bewegen kann.” Julian Assange (1971 – )

***

“If we don’t wake up soon …, we will be the last generation to move freely on this planet.” Julian Assange (1971 – )

———-

*) Julian Paul Assange (i lindur më 3 korrik 1971) është një redaktor, botues dhe aktivist australian i në vitin 2006 themeloi WikiLeaks. WikiLeaks zgjoi vëmendjen ndërkombëtare në vitin 2010 kur publikoi një seri informacionesh të dhëna nga analisti i inteligjencës së Ushtrisë Amerikane, Chelsea Manning. Këto rrjedhje përfshinin videon e vrasjes së kolateralit të sulmit ajror të Bagdadit (prill 2010), regjistrat e luftës në Afganistan (korrik 2010), shkrimet e luftës në Irak (tetor 2010) Cablegate (nëntor 2010) dhe jo vetëm.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura