ÇKA ËSHTË POLITIKA?

ÇKA ËSHTË POLITIKA?

Politika pa histori është aktrim në teatrin e diplomacisë!

Nga Sheradin Brerisha

Shkrimtari, gazetari dhe veterani amerikan i Luftës Civile (12 prill 1861 – 26 maj 1865) Ambrose Bierce (1842 – 1914) thotë: “Politikë, është shtjellimi i çështjeve publike për interesa personale.” Ndërsa

Kineasti amerikan, Robert B. Altman (1925 – 2006), për politikën thotë: “Mos harroni! Politika s’është si filmat: në politikë, shpeshherë fitojnë të këqijtë.”

SHERADIN BERISHA: POLITIKANËT E KËQIJ, MASKARENJTË, TË DOBTIT DHE TURMA PA MEND!

https://pashtriku.org/sheradin-berisha-politikanet-e-keqij-maskarenjte-te-dobtit-dhe-turma-pa-mend/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura