OPINIONE
e enjte, 15 nëntor 2018

BEHXHET SHALA BAJGORA: KURC NUK MUND TA SHNDĂ‹RROJĂ‹ KOSOVĂ‹N NĂ‹ KURCISTAN E AS MACRON TĂ‹ LEGALIZOJĂ‹ MAKROTĂ‹ E TĂ‹ GJITHA PROFILEVE!

Prishtinë, 7 nëntor 2018: Macron dhe Franca, Kurc dhe Austria Për idetë e tij që dalin jashtë një qasjeje normale për zgjidhje të problemeve të pazgjidhura me shtetet fqinje, Hashim Thaçi i Parë, së pari kërkoi p&...

me shumë

DR.ABDULLA MEHMETI: REGJIMET DIKTATORIALE NUK MUND TĂ‹ FALEN, AQ MĂ‹ PAK TĂ‹ RIAFIRMOHEN!

Tetovë, 7 nëntor 2018: Apel drejtuar deputetëve të partive parlamentare të shqiptarëve në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë Veriore Mos votoni para se t'i lexoni me kujdes Rezolutat e Këshillit të Evropës, nr. 1096 (1996...

me shumë

REXHEP KASUMAJ: VETMI PRESIDENCIALE ...

Berlin, 6 nëntor 2018: 1. Vetmitë janë të ndryshme në këtë botë. Vetmi, fjala vjen, kur kuisje e portës të mashtron... Por jo, nuk është askush. Është vetëm era që përplas atë lehtë për ...

me shumë

GJOKË DABAJ: Ç’DO TË BËHET NË TË ARDHSHMEN ME KËTA KOMBE KAQ KEQ TË ÇORIENTUAR ?!

Durrës, 5 nëntor 2018: Është e natyrshme ta filloj këtë trajtesë prej Kombit tim. Që Kombi im është keqas i çorientuar, sidomos prej gati tre dhjetëvjeçarësh, kjo shihet qartë në të gjithë aspe...

me shumë

SYLEJMAN KRASNIQI: PO VAZHDON ŇŞARJA E LISIT NGA PYKA E VET!

Prishtinë, 5 nëntor 2018: Me rastin e botimit të "Fjalori enciklopedik i Kosovës" nga ASHAK) - Para katër vitesh e pata përpilua një shkrim me, përafërsisht, të njejtin titull ("Lisi çahet vetëm nga pyka e vet&q...

me shumë

PROF.DR.ABDULLAH MEHMETI: SKANDALI ME PROPOZIM AMENDAMENTET PĂ‹R NDRYSHIMET KUSHTETUESE NĂ‹ MAQEDONI!

Tetovë, 2 nëntor 2018: Mes tjerash, njëri nga propozim amendamentet për ndyrshimet e reja kushtetuese të propozuara nga Qeveria e Maqedonisë, ka këtë përmbajtje: „Propozim Amendamenti XXXVI 1. Republika e mbron, garanton ...

me shumë

REXHEP KASUMAJ: HISTORIA E NJĂ‹RIT NGA ATA...!

Berlin, 2 nëntor 2018: 1. Kaq punë e zell. Entuziastë e të palodhur. Deri në pambarim... Janë këta shqiptarët që, si rrallëkush, e bëjnë këtë edipëri kundër qenies së vet. Por sikur veglëri e sa...

me shumë

FAHRI DAHRI: HOMOGJENËT (¹) PËR HOMOGJENIZIM (²) [³]

Itali, 2 nëntor 2018: Të gjithë popujt, kombet, rracat, etnitë fetare në çdo brezni me sa vëmë re, kanë një të përbashkët, atë të konfliktit midis brezave bashkëkohorë, me kahje: Brezi i ri me agresiv...

me shumë

SKĂ‹NDER SADRI KAPITI: VETING-u DUHET TA SHKRIJĂ‹ KOORPORATĂ‹N E KRIMIT GJYQĂ‹SOR NĂ‹ SHQIPĂ‹RI!

Durrës, 31 tetor 2018: Pa u shkrirë, shpartalluar dhe asgjësuar korporata kriminale fitimprurëse e gjyqësorit në Shqipëri nuk dekriminalizohet politika, nuk luftohet korrupsioni, as krimi politik, as ai i organizuar dhe as ai ordiner, nuk ndërtoh...

me shumë

PROF.DR.ABDULLAH MEHMETI: LIRI DHE DREJTĂ‹SI PĂ‹R POPULLIN SHQIPTAR NĂ‹ MAQEDONI!

Tetovë, 31 tetor 2018: 1. Sipas nenit 130 të Kushtetutës aktuale: „Propozim për t’i hyrë ndryshimit të Kushtetutës të Republikës së Maqedonisë mund të paraqesin Kryetari i Republikës, Qeveria, së paku 30 ...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks