OPINIONE
e enjte, 20 shtator 2018

SKĂ‹NDER SADRI KAPITI: THAŇŞI, PRESIDENTI I KOSOVĂ‹S, KA TĂ‹ DREJTĂ‹ QĂ‹ KĂ‹RKON BASHKIMIN E KOSOVĂ‹S LINDORE ME KOSOVĂ‹N!

Durrës, 15 shtator 2018: Kosova Lindore (Lugina e Preshevës: Preshevë, Bujanoc e Medvegjë) janë troje shqiptare të Kosovës, dhe Kosova është Shqipëri. Nuk kuptohet pse kjo histeri, ky inat, egoizëm dhe kjo papërmbajtje e &l...

me shumë

IBRAHIM KELMENDI: JUSUF BUXHOVI - HISTORIAN APO PROPAGANDIST SUBJEKTIV?!

Pashtriku.org, 14 shtator 2018: Nga libri “enciklopedik” i Jusuf Buxhovit (në vazhdim akronimi JB), i quajtur “Kosova” (vëllimi 5), portali “botapress”1 ka publikuar një fragment të gjatë, për t’i bërë rekl...

me shumë

GJOKĂ‹ DABAJ: NJĂ‹ BISEDĂ‹ QĂ‹ NUK E BĂ‹RA DOT ME PROFESOR DHORI QIRJAZIN

Durrës, 13 shtator 2018. Akademia e Shkencavet dhe Instituti i Albanologjisë, dega e historisë, kanë organizuar sivjet një varg ligjëratash mbi jetën, veprën dhe luftën e Gjergj Kastriotit Skënderbeut. Ligjëratat po mbahen në Pa...

me shumë

REXHEP KASUMAJ: SHFORMIMI VULLNETAR …

Berlin, 13 shtator 2018: 1. Ndër shqiptarë zhvillohet, së fundmi, një proces i madh. Më i veçanti i të gjithëve. Nuk është politik, i stisur e përbetues si në mote tiranike. As ushtri perandorake me marshtarë e munxadh...

me shumë

AGIM SYLEJMANI: E KUJT Ă‹SHTĂ‹ POLICIA E KOSOVĂ‹S?!

Zvicër, 13 shtator 2018: Duke parë pamjet trishtuese në televizion, pamje që paraqisnin rrugët e Gjakovës, ku nënat gjakovare dhe popullata kishin dalur për të mos lejuar pelegrinët serbë të futeshin në Gjakovë (në...

me shumë

AUREL DASARETI: TĂ‹ VRITET TRADHTIA!

SHBA, 12 shtator 2018: Në këtë moment kritik që i kanoset Kosovës, ne duhet të jemi një tërësi e pandashme, pavarësisht nga afinitetet tona politike, interesat tona individuale, ndarjet ideologjike. Ne kemi një detyrë historike ...

me shumë

XHEVAT BISLIMI: HERONJTĂ‹ DHE DĂ‹SHMORĂ‹T E LĂ‹VIZJES QĂ‹ I DUAM VETĂ‹M NĂ‹ BRONZ!

Prishtinë, 12 shtator 2018: Kudo ne sheshe, ne oborre shkollash e institucionesh, ne parqe (ne qytete e ne fshatra) jane ngritur monumente per deshmoret dhe heronjte e Levizjes, qe ishin vrare ne rrethim, ne prita e atentate apo ishin mbytur mizorisht ne tortura nga Jugoserbia pusht...

me shumë

SKĂ‹NDER SADRI KAPITI: PARIMI I PUSHTETIT DHE I POLITIKANĂ‹VE SHQIPTARĂ‹ - UNĂ‹ VJEDH SOT, TI VIDH NESĂ‹R!

Durrës, 10 shtator 2018: Politika dhe politikanët shqiptarë janë mjeshtra korrupsioni dhe hajdutërie. Kjo mjeshtri është perfeksionuar dhe gjithnjë vetëm sa rritet e përsoset, pasi hajdutëria e vjedhja politike me pushtetin jan&e...

me shumë

SHERADIN BERISHA: THEMELET E "ZAJEDNICĂ‹S" SERBE NĂ‹ KOSOVĂ‹ U HODHĂ‹N NĂ‹ VITIN 1999!!!

Pashtriku.org, 9 shtator 2018: Më 26 gusht 2015 në rrjetin facebook kam shkruar: "Themelet e "Asociacionit të Komunave etnike Serbe" (Zajednicës) janë vënë në fillim të qershorit 1999, pas disa takimeve të treshes: Marti Ah...

me shumë

SHERADIN BERISHA: ALBIN, ME REZOLUTĂ‹ NUK NDALET HASHIM THAŇŞI&CO!!!

Pashtriku.org, 6 shtator 2018: Albin, Hashim Thaçi&Co nuk ndalet me rezolutë, e aq me pak ndalet duke bashkvepruar me "kufomën e gjalle" politike Isa Mustafa, i cili më 25 gusht 2015 në Vjenë - së bashku me Aleksandër Vuçiqin...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks