OPINIONE
e shtunë, 21 korrik 2018

SHEMSI REŇŞICA: PĂ‹RBALLJET NDĂ‹RMJET KRYETARIT RUGOVA DHE KRYEMINISTRIT BUKOSHI (I)

Pashtriku.org, 20 korrik 2018: Përveç përballjeve në fronte të heshtura, por dhe në fronte të hapura, ndërmjet llojeve të ndryshme, si: LPK-LDK; Qeveria Bukoshi-LPK; UÇK-FARK; Qeveria Bukoshi-UÇK; LPK-FARK, etj., shqiptarë...

me shumë

GJOKË DABAJ: LUFTA E PASTËR E UÇK-së

Durrës, 19 korrik 2019: Libri „Syri i Shqiponjës“, vepër e Ilaz Kadollit (veprimtar dhe luftëtar i shquar për liri e bashkim kombëtar), meriton të analizohet faqe për faqe, sepse prej tij nxirren shumë mësime. Këtë l...

me shumë

DR.ABDULLA MEHMETI: LAVDIA PA EMĂ‹R, APO MALLKIMI I HISTORISĂ‹

Tetovë, 19 korrik 2018: Shumë qarqe politike dhe intelektuale në shtetet fqinje të Maqedonisë, si në Serbi, Bullgari dhe Greqi, ka shumë vite që flasin, shkruajnë dhe trumbetojnë për disa fakte historike, për realitetin e sot&eu...

me shumë

BRAHIM AVDYLI: PRINCIPI I PARĂ‹ I SHKRUAR NĂ‹ BOTĂ‹

Bern, 19 korrik 2 018: (Shkrimi i nëntë që e lexova nga Agron Iliriani) - Kur fillon diçka të veçantë njeriu i mirë e fillon në bazë të asaj të cilën e ka si bazë themelore. Modeli i parë është model...

me shumë

SHEMSI RECICA: PĂ‹RBALLJE BRENDASHQIPTARE NĂ‹ KONFERENCĂ‹N E RAMBUJESĂ‹ NĂ‹ FRANCĂ‹ (shkurt - mars 1999) (II)

Pashtriku.org, 18 korrik 2018: QEVERIA - MOLLË SHERRI BRENDA DELEGACIONIT SHQIPTAR Gjatë kohës, sa kishte zgjatur Konferenca ndërkombëtare për Kosovën, në Rambuje dhe në Paris të Francës, formimi i Qeverisë së përko...

me shumë

SHEMSI RECICA: PĂ‹RBALLJE BRENDASHQIPTARE NĂ‹ KONFERENCĂ‹N E RAMBUJESĂ‹ NĂ‹ FRANCĂ‹ (shkurt - mars 1999) (I)

Pashtriku.org, 17 korrik 2018: Në Rambuje të Francës, sikurse edhe para dhe pas saj, përveç lojërave dhe kombinimeve të Serbisë e të aleatëve historikë të saj, edhe krerët e grupimeve politike dhe ushtarake të Kosov&...

me shumë

SHERADIN BERISHA: HASHIM, RAMUSH, KADRI, FATMIR - E KENI MBUSHUR KUPĂ‹N (!) THONI LAMTUMIRĂ‹ POLITIKĂ‹S!!!

Pashtriku.org, 16 korrik 2018: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, ju në saje të luftës së UŇŞK-së u faktorizuat politikisht! Dhe rrjedhimisht paslufta në politikë ju konsumoj pa masë! Pse?! Sepse ...

me shumë

SHERADIN BERISHA: RIKTHIMI I SERBISĂ‹ NĂ‹ KOSOVĂ‹ PĂ‹RMES NEGOCIATAVE!!! SI TA NDALIM KĂ‹TĂ‹ TĂ‹ KEQE?!

Pashtriku.org, 16 korrik 2018: Serbia tashmë me agjendën e Brukselit po rikthehet edhe legalisht në Kosovë përmes negociatave dhe marrëveshjeve të arritura, dhe ato që pritet të arrihen në kuadër të të ashtuquajturës &...

me shumë

REXHEP KASUMAJ: 'PIKA E LARGĂ‹T E KOSOVĂ‹S'!

Berlin, 16 korrik 2018: Sa karta hidhen e sa duar fshehen në lojë-plojën e Kosovës! Vini re ç'thotë një nga aktorët e përjetshëm të saj: Azem Vllasi, këshilltar i Presidentit, krenar e i adhuruar për biografinë dhe ...

me shumë

ADIL FETAHU: SERBËT DHE SHQIPTARËT JANË “TË GJYKUAR” TË MERRËN VESH DHE TË BASHKËJETOJNË?

Prishtinë, 16 korrik 2018: • Kështu u tha në Konferencën Ndërkombëtare “Serbët dhe Shqiptarët – në cilën rrugë më tutje”, që u mbajt në Beograd (10 korrik 2018) • Ivica Daçiqi shp...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks