OPINIONE
e diel, 23 shtator 2018

DILAVER GOXHAJ: TRADHĂ‹TIA MĂ‹ E MADHE Ă‹SHTĂ‹ KUR TRADHĂ‹TON POPULLIN TĂ‹ND!

Tiranë, 22 shtator 2018: Në intërvistën dhënë gazetës “Bota sot”, datë 20 shtator 2018, z.Sali Berisha, midis të tjerave deklaron: “Pas vitit 1944, pushtimit të Kosovës nga ushtria partizane e Shqipërisë, ...

me shumë

FAHRI DAHRI: “ZËRA TË TRISHTUAR PËRBALLË SHFAROSJES ETNIKE”

Itali, 21 shtator 2018: (Vetëm njohja reale e problemeve siguron zgjidhje korrekte) “Halli hallit nuk i ngjan, por hallin tim se din njeri!” Lahja e Paprit. Përgjithësisht njeriu zotëron dy aftësi për të arritur të sigurojë njohj...

me shumë

BEHXHET SHALA - BAJGORA: VETERANËT MASHTRUES, VETERANËT E VËRTETË DHE HIJENAT KUNDËR LUFTËS ÇLIRIMTARE!

Prishtinë, 21 shtator 2018: (Kush ha molla dhe kujt i mpihen dhëmbët) - Pas bërjes publike të listave të ish – veteranëve të UÇK-së e që dyshohen të jenë mashtrues duke përfituar pamoralshëm dhe kundë...

me shumë

SHERADIN BERISHA: VETĂ‹M ME BARIKADIM GJITHĂ‹POPULLORĂ‹ MUND TĂ‹ NDALET HASHIM THAŇŞI!

Pashtriku.org, 20 shtator 2018: Më 29 shtator 2018, Lëvizja Vetëvendosje organizon demonstratë në Prishtinë për Ndalimin e Hashim Thaçit! - A mund të ndalet Hashimi me një demonstratë dy orëshe! - Jo nuk ndalet! - Qysh m...

me shumë

DR.LUFTULLA PEZA: SHQIPTARĂ‹T SERISHT PĂ‹RBALLĂ‹ SERBISĂ‹!

Golem, 20 shtator 2018: Kthetrat e huaja janë zgjatur serisht mbi trojet shqiptare. Serbia duke ndjekur politikën shoviniste të Milosheviç-Vuçiçit kërkon me çdo kusht t'i marrë Kosovës troje të reja. Në ndihmë t&eum...

me shumë

THANAS L.GJIKA: SHQIPĂ‹RIA E VĂ‹RTETĂ‹ NDĂ‹RTOHET ME NJĂ‹ STRATEGJI MBARĂ‹KOMBĂ‹TARE

Boston, SHBA: 19 shtator 2018: Lëvizja e Rilindjes Kombëtare Shqiptare nuk mundi ta realizonte qëllimin e saj final për të krijuar shtetin e pavarur kombëtar, pra për të krijuar Shqipërinë e vërtetë, ku të përfshiheshi...

me shumë

SKĂ‹NDER SADRI KAPITI: 'RRUGA E KOMBIT' APO RRUGA E GJOBĂ‹S SĂ‹ KOMBIT?!

Durrës, 19 shtator 2018: Si ta kuptojmë pushtetin dhe Qeverinë e Shqipërisë sot kur Kosova ballafaqohet me një problem të madh me rëndësi gjithëkombëtare, me problemin e kufirit me Serbinë dhe me atë të Kosovës L...

me shumë

ENTELA RESULI: MILIARDAT E NĂ‹NTOKĂ‹S MBI TĂ‹ CILĂ‹N SHKELIM!

Tiranë, 18 shtator 2018: Shqipëria: 28 mijë km2. Çfarë ka sipër sipërfaqes së vendit e dimë… politikanë, trafikantë, tallava… Por për çfarë fshihet poshtë sipërfaqes së atdheut, nuk jem...

me shumë

MENDRIT NINAJ: MOS LUANI ME VETERANĂ‹T E VĂ‹RTETĂ‹!

Itali, 18 shtator 2018: Mendrit Ninaj i mllefosur me ngjarjet e fundit, por krenar për vëllain veteran në rrjetin social facebook, shkruan me emocion në mbrojtje të luftëtarëve që lanë jetën rinore e shkuan në fushë betejë....

me shumë

BEHXHET SHALA BAJGORA: HARTAT E BATON HAXHIUT SIPAS POROSIVE TĂ‹ HASHIMI(U)T!

Prishtinë, 16 shtator 2018: (A po bashkohet Lugina a në Ujman po shpërthen turbina) - Kohëve të fundit presidenti ynë legjendar e që po shkëlqen sidomos kur bie terri , përveç me Vuçiqin me të cilin e ka një lidhje adre...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks