OPINIONE
e hënë, 27 janar 2020

ISH-GUVERNATORI HASHIM REXHEPI RRËFEN ANËN MAFIOZE TË HASHIM THAҪIT!

Pashtriku, 27 janar 2020: Në një intervistë për Gazetën Fjala, ish-guvernatori tregon për ndërhyrjet direkte në punën e BQK-së, nga njerëzit e partisë në pushtet, PDK-së. Që nga presidenti aktual Hashim Thaç...

me shumë

PROF.DR.HAKIF BAJRAMI: HASHIM THAҪI TËRË KOSOVËN PO E FUT NË PAZAR KRIMINAL!

Prishtinë, 27 janar 2020: Në pazar të Beogradit, nga ekipi i Aleksandar Vuçiqit, është tani për tani kërkesa minimale: Leposaviqi (që deri më 1958 nuk ka qenë administrativisht me Kosovën kurrë. Është kthyer n&e...

me shumë

PROF.DR.AGIM ZOGAJ: A E KISHTE PËRKRAHUR RUSIA, ARDHJEN E MILLOSHEVIҪIT NË PUSHTET?!

Prishtinë, 27 janar 2020: Aleanca sllave, Serbi – Rusi Rusia, pas ardhjes në pushtet të Millosheviçit, ka pasur rol, ndikim në formësimin e politikave të udhëheqjes së Serbisë, pra, thënë më drejtpërdrejt...

me shumë

AUREL DASARETI: BREZI IM DO TË SHPËTOJ SHQIPËRINË NGA SHPËRBËRJA!

SHBA, 26 janar 2020: Nëse një vend i admiron armiqtë e tij (siç po bën Shqipëria ndaj Serbisë dhe Greqisë) shumë keq i ka punët. Zgjohuni dhe kuptoni se liria duhet të mbrohet kundër njerëzve të këqij. Nëse...

me shumë

SHERADIN BERISHA: "GLAUK KONJUFCA TERRORIST" (?!?) ËSHTË NJË TRILLIM I PASHEMBULLT I KADRI VESELIT DHE HASHIM THAҪIT!

Pashtriku, 25 janar 2020: Grupi Parlamentar i PDK-së, sot nëpërmjet një komunikate për media, pretendon që Kuvendit të Kosovës i është dhënë karakter parapolitik. GP i PDK-së, Kryetarin e Ri të Kuvendit,...

me shumë

SHERADIN BERISHA: RITUALI MAGJIK I IBRAHIM RUGOVËS!

Pashtriku, 25 janar 2020: Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova do të mbahet në mend si politikan, që ka folur relativisht pak, shumë pak në karrierën e tij politike. Po t'i radhisim, (pa i përsëritur) të thënat e tij në intervis...

me shumë

SHERADIN BERISHA: BUJAR BUKOSHI - "SHKAKU KRYESOR PËR DËSHTIMIN PRAKTIK TË PAVARËSISË SË KOSOVËS ËSHTË IBRAHIM RUGOVA"!

Pashtriku, 24 janar 2020: Bujar Bukoshi, kryeministër i Kosovës në ekzil dhe Fondi i 3 % - shit! Më 19 tetor 1991, u themelua „Qeveria e Republikës së Kosovës“ dhe kryetari i LDK-së Ibrahim Rugova, për kryetar të saj emroi ...

me shumë

SHERADIN BERISHA: SI TA MUNDIM PUSHTETIN E KORRUPTUAR?

Pashtriku, 24 janar 2020: Në Kosovë ç'rëndësi ka pushteti, kur për çdo ditë zbrazet shteti nga mileti? "Pushtetin e korruptuar mund ta korigjosh me forcën e pushtetit" - thotë dijetari italian, Andrea Rossi (1950 - ). Nd&eum...

me shumë

BEQIR ELSHANI: JUPITERI DHE MOLLËKUQJA

Suedi, 24 janar 2020: Kuizi i diturisë në televizion nuk është tërheqës vetëm për pyetjet e vështira, të cilave u përgjigjen garuesit, por edhe për pyetjet e lehta kur garuesit nuk dinë të përgjigjen. Dhe një...

me shumë

SHERADIN BERISHA: TA NDRYSHOJMË MENDËSINË POLITIKE E INSTITUCIONALE!

Pashtriku, 23 janar 2020: Kur e keqja dominon e mira vonon! Madje fare nuk duket, sepse nga e keqja çdo ditë zhduket! Për 20 vjet rresht në Kosovë partitë e liderit (PDK, LDK, AAK, AKR, NISMA etj) me kushtetutë të Ahtisarit e kapje të drejt...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Gëzuar 28 Nëntorin 1912!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks