SHKRIMI
e shtunë, 19 shtator 2020

SHERADIN BERISHA: MOS MA PREKNI UҪK-në E KOMANDANTIT LEGJENDAR, ADEM JASHARI

Pashtriku, 12 korrik 2020: "Mos na e çani bythën se nuk po gjykohet Ushtria Çlirimtare e Kosovës" - Behxhet Shala, Drejtor Ekzekutiv i KMDLNJ'së, Prishtinë 27.06.2020.

UÇKA'ja e Adem Jasharit, Zahir Pajazitit, Ilir Konushevcit, Luan Haradinëj, Adrian Krasniqit, Fehmi Lladrovcit, Mujë Krasniqit, Bekim Berishës, Agim Ramadanit, Sali Cekajt, Xhemajl Fetahajt etj., vazhdimisht është sabotuar e komplotuar nga Xhavit Haliti, Azem syla, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Bujar Bukoshi, Isa Mustafa! Të hetohen, gjykohen e dënohen abuzuesit e fondit: "Vendlindja Thërret", fondit të "3%-shit% si dhe sabotuesit e komplotuesit e komandantit Legjendar Adem Jashari!

Prandaj, mos ma prekni UҪK-në e Komandantit Legjendar, Adem Jashari…


____________

Dëshmi:

Një histori e patreguar për Adem Jasharin!

SHERADIN BERISHA: USHTRIA ҪLIRIMTARE E KOSOVËS DHE SABOTIMI I ADEM JASHARIT(BASHKËBISEDIM ME IDRIZ MEHMETIN)

http://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/UCK%20dhe%20Adem%20Jashari.pdf

***

FATMIR BRAJSHORI: LPK-ja, FONDI 'VENDLINDJA THËRRET" DHE UҪK'ja - PËRBALLË KOMPLOTISTËVE! (DËSHMI ARKIVORE)

http://pashtriku.org/index.php?kat=60&shkrimi=5217

***

Pjesë nga ditari për Kuvendin e Dytë Zgjedhor të Veteranëve të Luftës për Çlirimin e Kosovës - qershor 2004

DILAVER GOXHAJ: PSE KËRKESA IME PËR LLOGARIDHËNIE NGA FONDI "VENDLINDJA THËRRET" I SHQETËSON MILITANTËT E PARTISË?! (1)

http://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=5223

***

DILAVER GOXHAJ: PSE KËRKESA IME PËR LLOGARIDHËNIE NGA F."VENDLINDJA THËRRET" I SHQETËSON MILITANTËT E PARTISË?! (2)

http://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=5224

http://pashtriku.org/index.php?kat=60&shkrimi=7620

***

Nga libri: Bedri Islami "Lëvizja - Lindje e përgjakur" - Bashkëbisedim me Ibrahim Kelmendin:

IBRAHIM KELMENDI: "FEHMI LLADROVCI PARASHIKONTE FILLIMIN E LUFTËS" & BEDRI ISLAMI: "NUK E KAM KUPTUAR KU QËNDRON KOMPLOTI I XHAVIT HALITIT" (I)

http://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5109

***

BEDRI ISLAMI: KRYESIA E LPK'së NDËRTOI SEKTORIN E RËNDËSISË SË VEҪANTË - IBRAHIM KELMENDI: XHAVIT HALITI DHE AZEM SYLA NUK U DËRGONIN FINANCA ZONËS SË DRENICËS, DUKAGJINIT DHE TË LLAPIT! (II)

http://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5112

***

BEDRI ISLAMI: ILIR KONUSHEVCI DHE ARDIAN KRASNIQI SË BASHKU ME TË TJERË, I VUNË THEMELET UҪK'së. IBRAHIM KELMENDI: ILIRI KISHTE GOXHA ANKIME KUNDËR XHAVIT HALITIT DHE AZEM SYLËS! (FOTO ARKIVORE/ (III)

http://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5115

***

DISKUTIMI (I SHKURTUAR) I IBRAHIM KELMENDIT NË MBLEDHJEN E KËSHILLIT TË PËRGJITHSHËM (KP) TË LPK'së, 23 MAJ 1998 (IV)

http://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5119

***

DISKUTIMI (I SHKURTUAR) I IBRAHIM KELMENDIT NË MBLEDHJEN E KËSHILLIT TË PËRGJITHSHËM (KP) TË LPK'së, 12 DHJETOR 1998 (V)

http://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5128

***

IBRAHIM KELMENDI: "XHAVIT HALITI DHE AZEM SYLA ISHIN KUNDËR SHKUARJES SË FEHMI LLADROVCIT NË KOSOVË" & BEDRI ISLAMI: "REXHEP SELIMI MË KA THËNË SE NE ISHIM TË DËSHIRUAR TË KISHIM NJË NJERI SI FEHMIU"/ (VI)

http://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5142

***

- BEDRI ISLAMI: A ËSHTË NDIHMUAR ADEM JASHARI NGA ORGANIZATA? IBRAHIM KELMENDI: TRI ZONA TË UҪK'së JANË FINANCUAR NGA NËNDEGA E LPK NË GJERMANI /FOTO ARKIVORE/ (VII)

http://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5158

***

MBLEDHJA E GJASHTË E PËRGJITHSHME (E LPK'së), MAJ 1998

IBRAHIM KELMENDI: AKUZAT QË NGRITI HASHIMI MË SHKAKTUAN BEFASI TRONDITËSE! (VIII)

http://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5193

***

ECURIA ZHVILLIMORE E FONDIT "VENDLINDJA THËRRET" NË GJERMANI DHE NË SHTETET TJERA PERËNDIMORE /DËSHMI ARKIVORE/ (IX)

http://pashtriku.org/?kat=64&shkrimi=5198

***

BEDRI ISLAMI: KP I LPK'së MORI VENDIMIN QË ADMINISTRIMI I FONDIT T'I KALOJË SHP TË UÇK'së & IBRAHIM KELMENDI: ISHTE KOMPLOT NDAJ FONDIT 'VENDLINDJA THËRRET'! (DOKUMENTE ARKIVORE) (X)

http://pashtriku.org/index.php?kat=64&shkrimi=5207

***

Ka ardhur koha për të dhënë llogari Fondi 'Vendlindja Thërret!

IBRAHIM KELMENDI: KOMPLOTI NDAJ FONDIT 'VENDLINDJA THËRRET'! (DOKUMENTE ARKIVORE)

http://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=7625

***

IBRAHIM KELMENDI: TRESHJA THAҪI-HALITI-SYLA GRABITI MILIONAT E UҪK'së!

http://pashtriku.org/index.php?kat=43&shkrimi=7630

***

PA RROTLLA RIFAT JASHARI, 18 Korrik 2013

https://www.youtube.com/watch?v=9RbjPhK3kz8

***

Milaim Zeka: Ja çfarë i tha në sy Rifat Jashari, Azem Sylës (Video)

Më 22.12 . 2016 në RTV Dukagjini u transmetua emisioni i “Komiteti Qendror”. I ftuar në studio ishte gazetari Milaim Zeka.

Në këtë intervistë, Milaim Zeka ka folur për përplasjet e tij me kryetarin e ri të Drenasit, Ramiz Lladrovci. Ka treguar për akuzat që së fundmi ai dhe Lladrovci po ia drejtojnë njëri-tjetrit. Gjithashtu ka folur ekskluzivisht rreth shumë proceseve që ndodhën gjatë luftës nga ana e komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tanimë politikanëve të vendit.

Ai ka treguar për raportet e tij me kryetarin e Drenasit dhe me familjen Lladrovci në përgjithësi. Ka folur rreth akuzave që po i bëjnë njëri-tjetrit ish-komandantët e UÇK’së dhe ka shpjeguar nëse ato kanë përmbajtje të vërtetë. Zeka ka treguar për marrëdhëniet e Adem Jasharit me politikanët që sipas gazetarit, thirrën se kanë qenë krah heroit.

Më poshtë mund ta ndiqni emisionin e plotë:

Emisioni "Komiteti Qendror" - Mysafir, Milaim Zeka

Më 22.12.2016

https://www.youtube.com/watch?v=_XX4AQQ2TUU&feature=emb_titlekthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks