SHKRIMI
e shtunë, 04 korrik 2020

SHERADIN BERISHA: KADRI VESELI E KOPJON MBRETIN E KOKAINËS, PABLO ESCOBAR!

Pashtriku, 2 tetor 2019:


 


 


 

"Qëllimi i kyçjes time në politikë është luftimi i krimit dhe korrupsionit në vendin tonë të dashur Kolumbi."

- Mbreti i Kokainës, Pablo Escobar, 1982

***

"Do të jem i pakompromis në luftën kundër krimit dhe korrupsionit në Kosovë."

- Kryeshefi i Klanit Pronto, Kadri Veseli, 2019


***

LUFTA KUNDËR KORRUPSIONIT DHE NEPOTIZMIT DUHET TË NIS PREJ KADRI VESELIT ...

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në përmbyllje të Konventës së IX të partisë u zotua se do të luftojë për ta çliruar Kosovën nga korrupsioni dhe abuzimet, njësoj siç ka luftuar kundër Serbisë. Ai ka thënë se Kosova e ka përfunduar luftën për liri e pavarësi, por nuk është përfunduar lufta për shtetin e së drejtës, për shtetin si garanci e zhvillimit.

“Prandaj, - thotë Kadriu - sot jam këtu, për t’u zotuar para jush, se ashtu siç kam luftuar për çlirimin e Kosovës nga Serbia, ashtu do të luftoj, së bashku me të gjithë ju, që ta çlirojmë Kosovën nga korrupsioni, nga nepotizmi, nga abuzimet”!

***

Për ta çliruar Kosovën nga korrupsioni, nepotizmi dhe nga abuzimet e shumta, fillimisht duhet të çlirohemi nga shefat e klanit Pronto, dhe sipas Adem Grabovcit - kryeshef i këtij klani është Kadri Veseli!

***

Pra lufta kundër kësaj të keqeje duhet të nis, prej Kadri Veselit, Adem Grabovcit, Besim Beqajt e të tjerë me radhë, të cilët sot janë drejtues të PDK-së!

***

Shikoni videon:

Dosja e shefave X, Grabovci - Veselit: Ti i merr vendimet, une i zbatoj!

https://youtu.be/HQqykFp8Rzc


(Shkrimi u publikua fillimisht në facebook, më 10 shtator 2019)

 Mbreti i Kokainës, Pablo Escobar, 1982 dhe Kryeshefi i Klanit Pronto, Kadri Veseli, 2019


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks