SHKRIMI
e shtunë, 04 korrik 2020

SHERADIN BERISHA: 'DJALLI ME BRIRË' NË PDK KA MBIRË!

Pashtriku, 2 tetor 2019: Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli, shenjën e 'Djallit me brirë' nuk e promovon vetëm në pikniqe malore, apo në tubime elektorale, por edhe në ambientet e selisë së partisë! (Shikoni në foto)

***


 


Kjo shenjë shpesh ngatërrohet me shprehjen e mirënjohjes e adhurimit ndaj të shurdhërve "TË DUA".

- Kadri Veseli, kur ka shprehur mirënjohje e adhurim për kategorinë e të shurdhërve?!

- A i ka vizituar ndonjëherë shkollat dhe institucionet përkatëse të komunitetit shurdhë ' memecë?!

- Kurrë, asnjëherë!***

Në fakt këtë shenjë e ka krijuar - shpikur shkrimtarja e njohur amerikane, Helen Adams Keller (1880 - 1968), e cila ishte okultiste dhe teozofiste e njohur! (Shiko në foto)Pra 'djalli me brirë' është një shenjë klasike okultiste e djallit me brirë, të cilën e promovojnë publikisht shumë politikanë të botës, të sistemeve të ndryshëm, por që janë të lidhur e frymëzuar me sektet e shoqërive okulte. Kjo shenjë prezentohet edhe në fushën e muzikës, nga këngëtarët, artistë e regjisorë të filmit, të kulturës etj.

(Shikoni foton e Satanit "djallit me brirë")--------------------------

ÇKA ËSHTË DJALLI?!

Djalli në latinisht quhet "Diábolus", ndërsa në greqisht "Διάβολος" - dhiavolos! Dhe nga kjo rrjedh fjala djall që do të thotë "shpifës - gënjeshtar" etj!

Në aspektin fetar djalli konsiderohet si 'qënie' që mishëron të keqen. Kjo 'qënie' njihet edhe me emrat: Satan, Lucifer etj.!

Në politik ekzistojnë shoqëri të fshehta, të cilat e adhurojnë Luciferin. Ky adhurim shtrihet, siç thash edhe te komuniteti i këngëtarëve, gazetarëve, të filmit, kulturës etj. Ndërkaq publikisht ky adhurim prezentohet me shenjën e "Djallit me brirë", kështu siç po prezentohet dhe Kadri Veseli...!

Rrjedhimisht Luciferi është vetë "djalli me brirë", i cili i fsheh qëllimet e tij të vërteta, pas një shqetësimi të rremë!

***

Pra thënë më troç e shqip:

Luciferi, Satani - është Ai që fut grindje, është shpifës, denoncues, akuzues; koftëlargu, naleti, dreqi, theqafi, lugati, i ligu, demoni, ai i prro(n)it, i kodrave, i malit, brinoç; sundimtar i errësirës, babai i rrenave, rrenacaku më i madh, mishërim i së keqes, qenie me thundra, me brirë, etj.etj.
kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks