SHKRIMI
e enjte, 27 shkurt 2020

SHERADIN BERISHA: TA PASTROJMË BALTËN POLITIKE PËR T'I HAPUR RRUGË NDRYSHIMIT PËR ZHVILLIM EKONOMIK ...

Pashtriku, 2 janar 2020: Politikanët vijnë në pushtet me premtimin se do të jenë në shërbim të qytetarëve! Por, politika shpeshherë i ka korruptuar ata/o, sepse shumica prej tyre si njerëz 'syuritur' nuk i kanë vënë 'pritë' lakmisë për fitim pa limit!

Shkrimtari gjenial francezë i shekullit XIX-të, Honore De Balzaku (1799-1850), ka një thënie epokale: "Prapa çdo pasurie të madhe, fshihet një krim i madh"!

Në Kosovë kemi politikanë super të pasur, të cilët para luftës ishin të varfër, pra 'nuk kishin' - siç thotë një fjalë e urtë në trevën time (Vërri) - 'as kiç as viç'!

Prandaj politikanët milionerë që u pasuruan me abuzime, korrupsion e krim të organizuar (duke u ricikluar për 20 vjet rresht në pushtet), sipas ligjit duhet të ndalohen, të hetohen, të gjykohen dhe në fund të dënohen!

Dhe jo vetëm kaq!

Kësaj klase politike duhet t'i konfiskohet e gjithë pasuria, (e tundshme dhe e patundshme) që e 'fituan' me dredhi, kusari e hajni! Pa e pastruar këtë baltë të shtresuar politike, nuk mund të ketë ndryshim për zhvillim e përparim në vendin tim!SHERADIN BERISHA: TA NDRYSHOJMË MENDËSINË TONË NDAJ TË KEQES!

http://www.pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=9495


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks