SHKRIMI
e hënë, 30 mars 2020

SHERADIN BERISHA: NJË MENDIM PËR REAGIMIN E AKADEMIKUT REXHEP QOSJA!

Pashtriku, 20 shkurt 2020: Sot e lexova reagimin e Akademikut Rexhep Qosja, të publikuar (më 18 shkurt) në rrjetin e tij facebook, me titull: "Urrejtje me pasoja të mëdha".

Akademik Qosja në reagim ka vënë në spikamë urrejtjen ndaj Shqipërisë shtetërore që "po propagandon masmedia e Prishtinës me disa radio, televizione e portale". "Kjo urrejtje ndaj Shqipërisë shtetërore nuk është urrejtje as e çastit e as e rastit" - ka thënë Qosja.

Ak.Qosja me këtë rast ka theksuar, "urrejtjen ndaj Shqipërisë shtetërore", duke nënkuptuar edhe si urrejtje ndaj Shqipërisë pushtetore.

Ai me këtë rast duket se e njëjtëson Shqipërinë shtetërore me Shqipërinë pushtetore!

Për mendimin tim ka një dallim midis tyre.

Është e vërtetë që pa shtet s'ka pushtet dhe anasjelltas pa pushtet s'ka shtet, por, pushteti ndërrohet, ndërsa shteti jo! Në këtë kuptim del se, pushtetari vjenë e shkon, ndërsa shteti (Shqipëria) mbetet!

Duke i përjashtuar kritikat tendencioze, rrjedhimisht kur dikush e kritikon Shqipërinë pushtetore, nuk do të thotë e as që duhet të nënkuptohet se, është kundër Shqipërisë shtetërore.

Prandaj Edi Rama (i kritikuar) nuk është vetë Shqiperia shtetërore, është kryeminstri i radhës. Kaq!______________

Qosja: Urrejtje me pasoja të mëdha

https://www.koha.net/arberi/209186/qosja-urrejtje-me-pasoja-te-medha/


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks