Të NDRYSHME
e enjte, 19 tetor 2017

PRIFTI QË MAHNITI BOTËN: "FERRI NUK EKZISTON! FEJA ËSHTË NJË BIZNES!

Pashtriku.org, 30 maj 2017: Të gjitha fetë e botës besojnë në një Zot, dhe shpërfaqin para besimtarëve të tyre ekzistencën e parajsës dhe ferrit! Sipas tyre, jeta pas vdekjes ka të bëjë me ndëshkimin ose shpë...

me shumë

ALFRED CAKO: POZITA & ҪADRA E OPOZITËS NJË DESTABILITET I KONTROLLUAR, SENATORI McCAIN DHE KONGRESI BOTËROR I MUXHAHEDINËVE NË TIRANË (PRILL 2017)

Tiranë, 5 maj 2017: Që Ҫadra ka patur frymëzimin e CIA-s dyshoja, por tash jam bindur dalëngadalë. Ndoshta Qeveria, opozita e Ҫadrës, BE me përfaqesuesen Vllahutin, ndoshta deri diku edhe ambasada e USA dhe zoti Lu, janë të gjith&e...

me shumë

A ERDHI SENATORI JOHN MCCAINI NË SHQIPËRI QË TË MOBILIZOJË MUXHAHEDINËT IRANINAN PËR LUFTË?

Pashtriku.org, 5 maj 2017: (Shkruar nga Gazeta Impakt - 15 prill 2017) - Vizita e senatorit luftënxitës amerikan John McCain në Kosovë dhe në Shqipëri është portretizuar me ngjyra pozitive nga mediat e Shqipërisë dhe Kosovës. McCain...

me shumë

SHERADIN BERISHA: CILIN KARL MARKS E MËSUAM NË SHKOLLË DHE CILI ISHTE MARKSI I VËRTETË?!

Pashtriku.org, 3 maj 2017: Përmbajtja e lëndës: - KARL MARKSI QË MËSUAM NË SHKOLLË?! - KARL MARKSI I VËRTETË DHE 'MANIFESTI I PARTISË KOMUNISTE'! - SI U THEMELUAN DY SISTEMET POLITIKE: KOMUNIZMI DHE NAZIZMI NGA NJ&Eu...

me shumë

FSHEHTËSIA E JETËS!

Pashtriku.org, 30 prill 2017: Efekti placebo është shembull i ligjit të tërheqjes në veprim. Kur një pacient beson vërtet se pilula është mjekim, ai e pranon (merr) atë që e beson dhe shërohet. “Përqendrimi në sh...

me shumë

ROBOTIZIMI I NJERIUT DHE HUMBJA E IDENTITETIT PERSONAL!

Pashtriku.org, 28 prill 2017: Në mjekësi janë të njohura rastet kur, mjete të ndryshme medicinale, përmes intervenimeve kirurgjike implantohen në trupin e njeriut. Këto pajisje si: pacemarkera apo stimulues kardiak, pajisje metalike ortopedike, pom...

me shumë

HELGA'S SECRETS, BOTON NJË NGA LIBRAT E RRALLË 'ҪIFUTËT KUNDËR VATIKANIT'!

Pashtriku.org, 21 prill 2017: Shtëpia botuese "Helga's Secrets" në Tiranë, ka botuar një nga librat e rrallë, në mos i vetmi në shqip, që tregon me guxim e pa gënjeshtra, me dokumenta e citime të shumë burimeve, të q&e...

me shumë

SHERADIN BERISHA: A KEMI SHTET?! PO, KEMI SHTET DHE QEVERISET NGA 3 QEVERI!

Pashtriku.org, 20 prill 2017: Më 12 prill 2017, Prof.dr.Fadil Maloku në murin e tij në facebook ka shtruar pyetjen: "A mendoni që vërtetë, kemi shtet?" dhe në vijim jep një vlerësim akademik mbi këtë çështje. Nd...

me shumë

GAZETA IMPAKT: PENTAGONI KA TRAJNUAR REBELËT E 'AL KAEDËS' NË SIRI PËR PËRDORIMIN E ARMËVE KIMIKE! /DËSHMI/

Pashtriku.org, 13 prill 2017: Mediat perëndimore hedhin poshtë gënjeshtrat e tyre! Jo vetëm që ato e konfirmojnë se Pentagoni ka trajnuar terroristët në përdorimin e armëve kimike, por ata gjithashtu pranojnë ekzistencën e nj&eu...

me shumë

BARDHYL MAHMUTI: ZHVLERËSIMI I SHERADIN BERISHËS NGA VETJA E VET

Pashtriku.org, 13 prill 2017: Publikimi i një pjese të bisedës private që kemi zhvilluar me Sheradin Berishën në vitin 2015 më habiti pa masë. Krahas publikimit në Portalin «Pashtriku» ai e ka shpërndarë edhe në faqe...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

EPOPEJA E UҪK'së!

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

LOBI SHQIPTAR NË EUROPË!

DOKUMENTAR

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks