SHKRIMI
e hënë, 17 shkurt 2020

AMERIKANËT E FUQIZUAN ISIS'in PËR RRËZIMIN E BASHAR AL-ASAD'it NË SIRI!

Pashtriku.org, 21. 02. 2017: Donald Trump, presidenti i zgjedhur i Amerikës në fushatën e tij elektorale kishte zbuluar faktin se grupi terrorist ISIS është fuqizuar nga qeveria e presidentit Barack Obama. Tashmë këtë fakt e ka pohuar edhe vetë John Kerry.

Ish'Sekretari amerikan i shtetit, J.Kerry ka pohuar se qëllimi kryesor i Amerikës është rrëzimi i Bashar al-Assad nga posti i presidentit dhe se Uashingtoni për realizimin e këtij qëllimi ka përgatitur grupin ISIS. John Kerry ka pohuar se Amerika me ISIS'in dhe grupet tjera anti'Asad shpresonte t’i merrte pushtetin presidentit Bashar al-Asad'it në Siri ose ta detyronte atë që të pranonte rrugëzgjidhjen politike të imponuar nga Uashingtoni. Amerika për realizimin e këtij qëllimi ka armatosur disa pjesëtarë të ISIS, ka pohuar ish'sekretari amerikan i shtetit. Ai ka thënë se Amerika e ka vënë re fuqizimin e ISIS mirëpo ajo nuk e imagjinonte se qeveria siriane do të kërkonte ndihmë ushtarake prej Rusisë. Edhe senatori republikan, John McCain gjatë një vizite në Siri (në vitin 2013) është takuar edhe me drejtuesit e ISIS'it…!_____________

Burimet:


Leaked audio: Sec of State Kerry confirms US used ISIS to remove Syria's Assad


***

Why ISIS, Obama and John Kerry Don’t Want You To Hear This Leaked Audio

https://wearechange.org/isis-obama-john-kerry-dont-want-hear-leaked-audio/

***

BOMBSHELL : Leaked Audio of Kerry Reveals Obama Intentionally Allowed Rise of ISIS

http://truthfeed.com/bombshell-leaked-audio-of-kerry-reveals-obama-intentionally-allowed-rise-of-isis/44745/

***

BREAKING: Deal Between Kerry, Obama, And McCain To Arm And Fund ISIS Exposed (Photos)

https://conservativedailypost.com/breaking-leaked-audio-footage-between-john-kerry-and-obama-they-created-isis/kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks