KRIMET
e mërkurë, 16 janar 2019

THE GUARDIAN: SHBA'të, BRITANIA DHE FRANCA 'FLIJUAN' SREBRENICËN!

Pashtriku.org, 19 korrik 2017: Hulumtimi i ri tregon se Britania e Madhe dhe Shtetet e bashkuara të Amerikës e dinin gjashtë javë më herët për masakrën e Srebrenicës, por “e flijuan” atë, shkruan "The Guardian". me shumë

SHERADIN BERISHA: GJENOCIDI Nďż˝ SREBRENICďż˝ (KORRIK 1995) NJďż˝ 'ENIGMďż˝' MAKABRE! (FOTO+VIDEO)

Pashtriku.org, 12 korrik 2017: (Në 22 vjetorin e gjenocidit në Srebrenicë) - 22 vjet më parë, saktësisht më 11 korrik 1995 - në Srebrenicë të Bosnjës u ekzekutuan dhe u masakruan barbarisht mbi 8000 civilë boshnjak - mysliman&eu...

me shumë

JOHN BROWN: ROLI I IZRAELIT NË GJENOCIDIN E BOSNJES! SI E FSHEH ATË GJYKATA SUPREME E IZRAELIT?

Pashtriku.org, 11 korrik 2017: Duke përmendur dëmtimin potencial të marrëdhënieve të jashtme të Izraelit, Gjykata Supreme refuzon një peticion që bën thirrje për të zbuluar detajet e eksporteve të armëve të qeveri...

me shumë

SHQIPTAR OSEKU: DHUNIMI I DYTË I SREBRENICËS

Stokholm, 11 korrik 2017: Gjenocidi në Srebrenicë u krye nga nacionalistë fetarë serbë, me bekimin e kishës kristiane serbe. Viktimë ishte popullsia më sekulariste atëbotë në Europë, boshnjakët. Islamizmi falso i përk...

me shumë

RESHAT AVDIU: GOLGOTA SHQIPTARE E VITEVE 1877 - 1878 NË SANXHAKUN E NISHIT!

Preshevë, 11 korrik 2017: Pikërisht para 141 viteve më parë qershor-korrik 1878 Kongresi i Berlinit kishte hyrë në fazën e tij përfundimtare dhe kishte sjellë këto vendime dhe paragrafe ndërkombëtare: “ Në fakt me ne...

me shumë

BEKIM SALIHU: ISH'POLICI SERB, PETAR GJORGJEVIҪ RRËFEN PËR KRIMET NË KOSOVË 1998 - 1999

Pashtriku.org, 3 korrik 2017: Ish-Polici i MUP-it të Serbisë, Petar Gjorgjeviç, i cili ka qenë i angazhuar në Kosovë në kohën e luftës, ka shpalosur një pjesë të ditarit të tij për krimet që ata kanë bë...

me shumë

SHERADIN BERISHA: PËRMASAT E GJENOCIDIT NË QYSHK, PAVLAN DHE ZAHAQ TË PEJËS - MAJ 1999

Pashtriku.org, 14 maj 2017: (18 vjet më parë) - Në ditën e sotme të vitit 1999 (më 14 maj 1999) ishte ditë e premte, kur në fshatin Qyshk (2-3 km afër Pejës) u vranë e u masakruan barbarisht 42 meshkuj, gjatë një sulmi t&eu...

me shumë

SHERADIN BERISHA: GJENOCIDI I PLANIFIKUAR DHE TRIBUNALI POLITIK I HAGËS!

Pashtriku.org, 29 prill 2017: ("Tribunali i Hagës (ICTY) pa dyshim më shumë se cilido gjyq tjetër ishte paramenduar t'i shërbente në rend të parë politikës, e jo drejtësisë" - Florence Hartmann, ish-zëdhënëse...

me shumë

SHERADIN BERISHA: KRIMI SERB DHE ZHDUKJA E DËSHMIVE NGA PROKURORËT DHE HETUESIT E TRIBUNALIT TË HAGËS (QERSHOR 1999)! FOTO+VIDEO

Pashtriku.org, 26 prill 2017: Pas përfundimit të luftës (në qershor 1999), gjurmët e krimit serbë, u gjetën pothuajse në çdo vendbanim të Kosovës. Shqiptarët e shpërngulur nga zonat e luftës, kur janë kthyer n&e...

me shumë

FAMILJARËT E MARTIRËVE KËRKOJNË GJYKIMIN E KRIMEVE SERBE NGA GJYKATA SPECIALE! (DOKUMENTE)

Pashtriku.org, 22 prill 2017: "Familjarët e martirëve, në mënyrë të organizuar, kërkojnë nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta ndryshojnë Ligjin për Gjykatën Speciale, duke mundësuar që kjo gjyk...

me shumë

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks