13 FAMILJET QË DREJTOJNË EKONOMINË DHE POLITIKËN GLOBALE! /FOTO+VIDEO/

Pashtriku.org, 24. 11. 2015: Njerëzit janë shumë kurioz të dinë se kush në të vërtetë drejton ekonominë dhe politikën globale. Ata janë 13 familje të pasura dhe të pushtetshme, të cilat prej shumë shekujsh e udhëheqin botën jo publikisht, por nga prapaskena dhe pëbëjnë Iluminatin. Ata njihen si biznesmen të fuqishëm në fushën bankare, të naftës, në miniera, në ari, diamante etj. Në të vërtetë në duartë e tyre janë bankat: FMN, BB, Bankat Nacionale dhe institucionet tjera financiare. Pastaj kanë nën kontroll të gjitha religjionet, mediet e shkruar, elektronike dhe televizive, filmin, kinematografinë etj. Mbi të gjitha kjo familje i ka nën mbikëqyrje të gjitha qeveritë e shteteve, gjyqësorin dhe shërbimet e sigurisë së tyre, nëpërmes organizatave të ndryshme politike, ushtarake, të sigurisë, ekonomike, kulturore, sociale etj.
Ato familje janë:
1 – ASTOR
2 – BUNDY
3 – COLLINS
4 – DUPONT
5 – FREEMAN
6 – KENNEDY
7 – LI
8 – ONASSIS
9 – ROCKFELLER
10 – ROTHSCHILD
11 – RUSSELL
12 – VAN DUYN
13 – MEROVINGI
***


The Illuminati and the 13 richest family bloodlines in the world
These 13 Families Control Planet Earth & Shadow Forces of the New World Order.

…………………………………………
(Përgatiti editori i pashtriku.org, sh.b)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura