A ERDHI SENATORI JOHN MCCAINI NË SHQIPËRI QË TË MOBILIZOJË MUXHAHEDINËT IRANINAN PËR LUFTË?

Pashtriku.org, 5 maj 2017: (Shkruar nga Gazeta Impakt – 15 prill 2017) – Vizita e senatorit luftënxitës amerikan John McCain në Kosovë dhe në Shqipëri është portretizuar me ngjyra pozitive nga mediat e Shqipërisë dhe Kosovës. McCaini përndryshe rekordit të tij luftëdashës dhe agresor është trajtuar si një person i cili do paqen dhe demokracinë në botë. Meqë në Shqipëri dhe Kosovë shoqëria civile është e vdekur, mediat kontrollohen nga pronarë që merren me drogë apo janë të lidhur me pushtetin, McCaini nuk është pritur me protesta dhe demostrata sikur ai pritet në Evropë dhe në të gjithë Perendimin dhe mediat kannë folur vetëm me nota pozitive rreth tij.
Megjithatë, gjatë vizitës së tij në Tiranë senatori McCain nuk paska humbur kohë që të ketë një takim special me 3500 xhihadistët iranianë që qeveria Rama strehon si diversantë në Shqipëri. Në një kohë që organet e rendit të Shqipërisë dhe Kosovës, për të siguruar vizitën e McCainit frikësuan publikun me lajme histerike sikur do të kishte sulme terroriste dhe në Kosovë arrestuan një psikopat vehabist për një këngë që ai kishte bërë. I gjithë paniku mediatik dhe policor i vizitës mesa duket paska qenë një mbulesë për të fshehur arsyen e vërtetë të vizitës së McCainit në Shqipëri.
Ai është takuar me xhihadistët iranianë dhe emiren e tyre Marjam Rajavi. Në momentet që po kalon bota jonë sot ku amerikanët janë në konflikt të hapur me Kinën, Korenë, Rusinë, Sirinë, Turqinë dhe Iranin dhe Lufta e Tretë Botërore pritet të fillojë nga momenti në moment, vizita e McCainit në kampin e xhihadistëve iranianë mesa duket është bërë për t’i instruktuar xhihadistët iranianë për luftën e tyre të ardhshme.
Marjam Rajavi në postimet e saj në twitter ndërsa ka vënë foto nga takimi i xhihadisteve të saj me McCainin, deklaron hapur që grupi i saj po mobilizohet për luftë. Por ku do të hidhet grupi i Rajavit të luftojë? Në Rusi, Siri, Kore, Kinë apo Iran?
Sipas kodit civil shqiptar, Marjam Rajavi do të duhej të arrestohej dhe dënohej për këto deklarata, ashtu sikur edhe imamët shqiptarë, Genci Balla dhe Bujar Hysa që u arrestuan dhe dënuan më parë. Por në Shqipëri xhihadistët shqiptarë burgosen, ndërsa xhihadistët iranianë janë të privilegjuar meqë bëjnë xhihadin e John McCainit.
Ja disa foto nga eventi:

Muxhahedinet ne Shqiperi News24 Opinion 2 mars, 2016

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura