ROBERT DAVID STEELE: ‘SULMET TERRORISTE JANË TË SAJUARA NGA SHËRBIMET SEKRETE’!

Pashtriku.org, 21. 02. 2017: Robert David Steele është një oficer amerikan i zbulimit të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara, i cili në “Trupat e Marinës” ka punuar për 20 vjet si agjent i CIA-s. Steele gjatë prezentimeve në luftën kundër terrorizmit, ka thënë se, “shumica e sulmeve ishin të sajuara”.
“Shumica e terroristëve dhe shumica e sulmeve terroriste janë të bëra nga shërbimet tona të sigurisë” – thotë ai. Pra këto sulme sipas tij janë krijuar nga shërbimet sekrete!
“Shikojeni mirë çdo sulm terrorist, veçanërisht në Shtetet e Bashkuara. Të gjitha janë të qëllimshme dhe mashtruese ose të detyruara nga FBI” – thotë Steele.
“Fakti është se ne tani kemi qytetarët FBI që nxisin terrorizmin”. Për shembull, çdo incident terrorist kemi pasur në Amerikë ishte nën sulm “flamur të rreme”.
Sipas tij edhe Xhihadisti Gjoni (që priste koka njerëzish), është i financuar nga Arabia Saudite dhe i trajnuar nga CIA.
Ai gjithashtu ka nënvizuar se ne të gjithë jemi të mashtruar. “Ata luajnë me jetën tonë. I bëjnë modelet dhe tregimet që ata duan”.

____________

Burimet:
CIA Veteran Says “ALL Terrorism is FALSE FLAG Terrorism”
http://www.choiceandtruth.com/2016/05/cia-veteran-says-all-terrorism-is-false-flag-terrorism.html
***
Shikoni videomaterialet:
CIA Veteran Robert Steele Reveals On RT All Terrorist Attacks In US are False Flags


Keiser Report: War on terror – self-leaking ice cream cone (E731)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura