AUSTRI: KALLËZIM PENAL PËR DËMTIMIN SHËNDETSOR NGA VAKSINAT!

AUSTRI: KALLËZIM PENAL PËR DËMTIMIN SHËNDETSOR NGA VAKSINAT!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 24 shkurt 2022

Në Vjenë u ngritë një Kallëzim Penal kundër ministrit austriak të shëndetësisë Wolfgang Mückstein dhe kundër “Komitetit Kombëtar të Vaksinimit”!

Dyshimi: falsifikim i provave dhe kërcënim për sigurinë fizike!

Paralajmërimet më të rrepta për infarktin e miokardit nga autoriteti evropian “EMA” nuk u përditësuan, rreziqet u injoruan qëllimisht.

Gjithashtu duhet të kontrollohet nëse të dyshuarit nuk janë gjithashtu fajtorë për krime kundër jetës dhe gjymtyrëve (p.sh. § 89 StGB, rrezikim i shëndetit fizik).

Sepse ministri dhe “paneli i tij i vaksinimit” kanë banalizuar dëmtimet e zemrës kërcënuese për jetën e shkaktuar nga vaksina kundër COVID. Kjo mund të rezultojë në lëndime të rënda apo edhe vdekje.

Shpallja është dorëzuar nga rrjeti i sipërmarrësve “EMUs”, një shoqatë e mbi 900 sipërmarrësve, mjekëve, juristëve.

——–

Burimet:

https://www.tips.at/nachrichten/grieskirchen/land-leute/558956-grieskirchner-anwalt-bringt-mit-wir-emus-strafanzeige-gegen-nationales-impfgremium-ein?

***

https://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20220224_OTS0124/strafanzeige-gegen-bm-mueckstein-und-nationales-impfgremium?

***

Ilustrimet:

1. Njoftimi për ngritjen e padisë penale në gjykatë,

2. Ministri i Shëndetësisë, Wolfgang Mückstein.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura