BASHKIMI EUROPIAN DREJTOHET NGA KORPORATAT E MILIARDERËVE! (VIDEO)

BASHKIMI EUROPIAN DREJTOHET NGA KORPORATAT E MILIARDERËVE!

Deputeti i Parlamentit europian Kolakushiq: Ideologjia e re po i kthen vendet në kampe të mbyllura, ndërsa njerëzit në derra …

Pashtriku, 1 tetor 2021

Mislav Kolakušić, anëtar i pavarur i Parlamentit Europian

Masat e Covid -it në shumë vende të BE -së dhe në botë kanë hyrë aq thellë në sferën e të drejtave të njeriut sa janë bërë të barabarta në shtrirje me diktaturat klasike. Oraret kufizuese, ndalimet e lëvizjes, punës, shoqërizimit, ndarja e popullsisë në baza joshkencore, futja e lejeve, pasaportat covid, ndalimi i përdorimit të shërbimeve publike nga kategori të caktuara të popullsisë, ndalimi i shkollimit. Ideologjia “e re-normale” e kontrollit absolut të bazuar në supozime të çmendura kuazi-shkencore po i kthen shtetet normale në kampe të mbyllura. Por historia na ka mësuar, se çdo diktaturë ka fundin e saj famëkeq, dhe ata që e kryen atë mbahen mend përgjithmonë për rolin e tyre.

___________

Kolakušić: Novonormalna ideologija pretvara države u zatvorene kampove, a ljude u zamorce

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura