BILL GATES KA DHËNË 319 MILIONË DOLLARË PËR MEDIAT TË CILAT PROMOVOJNË AGJENDËN E TIJ NË PANDEMINË GLOBALE!

Dokumente që dëshmojnë se:

BILL GATES KA DHËNË 319 MILIONË DOLLARË PËR MEDIAT TË CILAT PROMOVOJNË AGJENDËN E TIJ NË PANDEMINË GLOBALE!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 30 Nëntor 2021

Shkrimtari dhe gazetari i “Mintpress News”, Alan MacLeod në një investigim të tij duke analizuar mbi 30.000 grante në bazën e të dhënave të kompanisë, ka zbuluar se “Fondacioni Gates” i financon qindra media dhe korporata mediatike, në shumën prej 319 milionë dollarësh ($) për të promovuar agjendën e tij në këtë periudhë të pandemisë globale.

Bill Gates të cilin “The Guardian” e ka pagëzur si “Shën Bill”, i financon mediat më të rëndësishme të lajmeve në SHBA, duke përfshirë: CNN, NBC, NPR, PBS dhe The Atlantic.

Ai gjithashtu sponsorizon një mori mediesh të huaja me ndikim, duke përfshirë: BBC, The Guardian, Financial Times dhe The Daily Telegraph në Angli; gazeta të shquara evropiane si: Le Monde (Francë), Der Spiegel (Gjermani) dhe El País (Spanjë); si dhe transmetuesit e mëdhenj globalë si Al – Jazeera etj.

Emrat e të gjitha medieve që financohen nga oligarku Bill Gates, janë të evidentuar në burimet e renditur më poshtë:

Revealed: Documents Show Bill Gates Has Given $319 Million to Media Outlets

Klikoni këtu 👇👇👇

***

Documents show Bill Gates has given $319 million to media outlets to promote his global agenda

ALAN MACLEOD·NOVEMBER 21, 2021

Klikoni këtu 👇👇👇

***

Conflict of Interest? Bill Gates Gave $319 Million to Major Media Outlets, Documents Reveal

Klikoni këtu 👇👇👇

***

Saint Bill’ Pumped $319 Million to Access Gates of Media: Report

Klikoni këtu 👇👇👇

https://www.newsclick.in/saint-bill-pumped-319-million-access-gates-media-report

***

Në foto janë titujt e këtyre burimeve

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura