ÇFARË LUFTE PO ZHVILLOHET NË UKRAINË?

ÇFARË LUFTE PO ZHVILLOHET NË UKRAINË?

Nga Sheradin Berisha, Facebook 28 shkurt 2022

Deputetja e parlamentit të Ukrainës (nga viti 2019) dhe udhëheqësja e Partisë “Holos”, Kira Rudyk (e lindur më 14 tetor 1985) me fillimin e luftës në Ukrainë ka kapur armën dhe i bashkohet luftëtarëve për të mbrojtur Kievin.

Kira Rudyk në një intervistë për “Fox News”,  ndër të tjera ka thënë (citoj):

– “Ne e dimë se nuk luftojmë vetëm për Ukrainën, por luftojmë për këtë rend të ri botëror” (We knew we don’t fight just for the Ukraine but we fight for this new world order.)

Citatin mund ta dëgjoni poshtë në video!  

https://www.facebook.com/sheradin.berisha/videos/280054120915432

Bazuar në deklaratën e znj. Rudyk, Ukraina nuk po lufton vetëm për pavarësinë e saj nga Rusia, por për të qenë e varur nga RENDI I RI BOTËROR, për të cilin angazhohet ELITA globaliste e sojit: Soros, Bill Gates, Klaus Schwab,… në krye me bankierët!

—————

Intervista e plotë 👇👇👇  

 https://m.youtube.com/watch?v=lD4OP-cPgQo

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura