ÇMENDURIA E FJALËVE!

ÇMENDURIA E FJALËVE!

Nga Sheradin Berisha, 27. 12. 2021

Fjala fjalën nuk e ndalon, dhe vjen një moment kur dhe vetë fjala eskalon! Në të vërtetë eskalon ai që nuk e mat fjalën!

Në këtë kohë të konfliktit verbal politik, duket që çdo njeri ka çmendurinë e vet, por çmenduria më e madhe është të mos jesh i çmendur!

Piktori dhe kineasti i shquar japonez, Akira Kurosawa (1910 – 1998) për botën e të çmendurve thotë: “Në një botë të çmendurish, vetëm të çmendurit janë shëndosh mendërisht.”

Oo njerëz ndaluni, mendoni e gjykoni përpara se të shkretoni, sepse çmenduria e fjalëve e shkatërron arsyen!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura