DR REINER FÜLLMICH: “QEVERITË TONA JANË MARRË NGA FORUMI EKONOMIK BOTËROR”!

Dija të zgjon dhe të shpëton!

DR REINER FÜLLMICH: “QEVERITË TONA JANË MARRË NGA FORUMI EKONOMIK BOTËROR”!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 18 shkurt 2022

“Pyetja më themelore nuk është se çfarë është më e mira, por kush do të vendosë se çfarë është më e mira.” Thomas Sowell (1930 –  ), ekonomist amerikan

“Politikanët janë kamarierët e bankierëve”, Erza Pound, (1885 – 1972) dijetar amerikan

***

“Ata që e bënë gripin e derrit (12 vjet më parë) të njejtit e krijuan edhe këtë pandemi të koronës”, thotë avokati i shquar gjerman, dr Reiner Fuellmich.

– Dr Reiner Fuellmich lindi dhe u rrit në Bremen. Shkollën fillore e ndoqi në Bremen dhe Farmington Hills, Michigan. Studioi drejtësi në Universitetin Georg-August në Göttingen dhe në Los Angeles…

Më gjerësisht Dr. Reiner Fuellmich 👇👇👇 

***

“Tribunali i parë i për Coronën po vazhdon me ritëm të plotë. Gjatë fjalëve të hapjes, avokati Reiner Fullmich ka bërë një deklaratë të jashtëzakonshme për qeveritë tona.

– “Të njëjtët njerëz që e bënë gripin e derrit, i cili doli të ishte i lehtë, një pandemi 12 vjet më parë, duke ndryshuar përkufizimin e fjalës pandemi, krijuan këtë pandemi të koronës”, thotë Dr.Füllmich.

– “Një nga qëllimet e pandemisë ishte të largonte vëmendjen nga aktivitetet mashtruese të industrisë së tyre financiare ose mafisë financiare, të bëra të dukshme nga kriza Lehman. “Pandemia e koronës” i shërben të njëjtit qëllim, shpjegoi avokati Dr.Füllmich.

– “Po të kishim hetuar aktivitetet e tyre në atë kohë, do të kishim zbuluar se ata kishin grabitur thesarin tonë për dekada me radhë” thotë ai.

– “Ne gjithashtu do të kishim zbuluar se qeveritë tona nuk janë më qeveritë tona, por janë marrë përsipër nga Forumi Ekonomik Botëror, i cili ka prodhuar Liderët e Rinj Global që nga viti 1992”, theksoi Dr.Fullmich. Rastësisht, dy nga udhëheqësit e parë të rinj globalë ishin Angela Merkel dhe Bill Gates.

– “Mafia financiare ishte në gjendje të vepronte sepse politikanët janë bashkëpunëtorë dhe përfitojnë nga krimet”, tha ai.

***

Forumi Ekonomik Botëror (WEF) përmes programit të saj “Liderë të Rinj Globalë” ka trajnuar mijëra liderë dhe i ka futur ata në demokracitë perëndimore deri në nivelin ekzekutiv të shteteve. Mes tyre janë: kanadezi Justin Trudeau, francezi Macron, anglezi Boris Johnson, rusi Putin. Ky është promovimi i sundimit autoritar. (Video)

***

Në deklaratat hapëse të avokatit Reiner Fuellmich në Hetimin e Jurisë së Madhe Ndërkombëtare për Krime thuhet: “Qeveritë tona nuk janë më qeveritë tona, përkundrazi ato janë marrë përsipër nga Forumi Ekonomik Botëror.” Pfizer dhe Gates janë të pandehur! (Video)

——-

Burimi:

Reiner Füllmich: „Unsere Regierungen sind vom Weltwirtschaftsforum übernommen worden“.

Kliko e lexo 👇👇👇

***

Shtojcë

Komiteti Hetimor i Dhomës së Përfaqësuesve të Polonisë: inaugurimi me dr Reiner Füllmich (Poland House of Representatives’ Investigation Committee: inauguration with dr Reiner Füllmich)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura