DR.FADIL MALOKU: ASOCIACIONI QENKA MË SHTET SE REPUBLIKA SRBSKA!

Prishtië, 21 pürill 2018: Gjuriq, sot na paska qu selam… se; ASOCIACIONI (alias:Zajednica), do ketë kompetenca shumë më të gjëra, se sa Republika Srpska”!
Unë po i them që këtë… e kemi ditur që nga fillimi i negociatave… kinse teknike. Por, Ju për këtë që flisni duhet të jepni argumente; DEMOGRAFIKE (serb keni vetëm 3% në Kosovë);

POLITIKE (ma gjeni një komunitet etnik, në botë që ka përfaqësim me superdiskriminim pozitiv, më të lartë!?);
GJEOGRAFIKE (Ju mendoni që me 3% demografi, u takon 25% teritorr të Kosovës!?);
USHTARAKE; (me Rezoluten 1244, Ju definitivisht keni pranu të largoheni nga “djepi”, e “Jerusalemi i Juaj”)
KULTURORE (ky argument më shumë na shkon neve në favor. Sepse, të gjitha kishat që pretendoni se i takojnë ortodoksisë Suaj, në fakt ishin kisha dardane);
Mund t’u numëroj edhe tjera argumente…?
Por, po besoj, që ekipi i Kryeminstrit HARADINAJ (meqë sot është vikend, ka shtru nej drekë me mish e raki…) i disponon argumentet tjera teknike… Se këto të mijat, topi s’ti luan.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura