DR.FADIL MALOKU: ‘FAKE NEWS’ MADE IN KOSOVA, NUK JANË TË RASTËSISHME!

Prishtinë, 2 gusht 2018:

 

 

1. Në kohën tonë rrjetet sociale… kanë “pronësuar”, pothuajse në mënyrë të habitshme dhe të rrufeshme rolin e ndërmjetësuesit (“big social sandwich”) tradicional, që vijëzohej zakonisht; mes “publikut të gjerë” dhe “politikës së pakët”mediokre.
2. Tani partitë politike dhe politikanët e kotit, përmes doktrinës së njohur të spinë doktorëve, po e arrijnë ta kontrollojnë (lexo; manipulojnë) dhe menaxhojnë mjeshtërisht “frymëmarrjen” aktive të opinionit publik të shoqërive shqiptare.
3. Sa më shumë që rrjetet sociale mercenare ta reduktojnë diskursin publik politik (për temat madhore të interesit kombëtar e shtetërorë) në prezantime e platforma të thjeshta argëtuese, aq më shumë do i realizojnë pritjet e padronëve të tyre…antishqiptar!!!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura