DR.LEROY HULSEY: MË 11 SHTATOR 2001 KULLAT BINJAKE NUK U RRËZUAN NGA ZJARRI, POR NGA NJË SHPËRTHIM I KONTROLLUAR NË NIVELIN E TOKËS!

Pashtriku.org, 26. 11. 2016: Studiuesi, Dr.Leroy Hulsey me Inxhinierë ekspertë nga Universiteti i Alaskës besojnë se flakët brenda një prej gradaçelave të njohura si Kullat Binjake, nuk ishin përgjegjëse për shkatërrimin e saj më 11 shtator 2001 në Nju Jork. Në versionin zyrtar të ngjarjeve, ishin flakët ato që shkrumbuan njërën prej kullave duke e bërë të duket sikur e përpiu toka. Shtatë orë pas sulmit me avion në Kullat Binjake, e ashtuquajtura Kulla 7 u rrëzua plotësisht, pa u sulmuar nga askush!
Një raport nga Instituti Kombëtar i Standarteve dhe Teknologjisë e la këtë si versionin përfundimtar të rrëzimit të Kullës. Për vite me radhë ekspertë të fushave përkatëse kanë argumentuar se ndërtesa u shkatërrua nga një shpërthim i kontrolluar në nivelin e tokës.

Por tani studimi i fundit i Dr. Leroy Hulsey dhe ekipit të tij kanë zbuluar se zjarret në katet e sipërme të zyrave nuk mund të shkaktojnë kurrsesi rrëzimin e ndërtesës nga poshtë.
Dr.Hulsey tha: “Në konkluzionet tona paraprake, zjarri nuk ka prodhuar rënien e ndërtesës”.
Kjo i rrit edhe më shumë dyshimet se ato u rrezuan nga vet shteti amerikan.

_____________
Burimet:
University of Alaska Fairbanks Professor Launches New 9/11 Research Project
http://www.activistpost.com/2016/03/university-of-alaska-fairbanks-professor-launches-new-911-research-project.html
***
WTC 7 Evaluation is a study at the University of Alaska Fairbanks using finite element modeling to evaluate the possible causes of World Trade Center Building 7’s collapse
http://www.wtc7evaluation.org/
***
WTC 7 Evaluation Finds: Fire DID NOT Cause the Collapse of WTC 7


Attorneys Are Told: “Possibility of WTC 7 Collapsing Due to Fire is ZERO”
World Trade Center Building 7 Evaluation Introduction
Inside 7 World Trade Center Moments Before Collapse

WTC 7 Evaluation Engineering Study: ASCE UAF Students host Dr. Hulsey Oct 2015
911 • Dr Leroy Hulsey, Forensic Structural Engineer, Testifies NIST Gets A Failing Grade
WTC 7 Evaluation October 2016 Update: ASCE Fairbanks Engineers host Dr. Hulsey
10 Shocking Conspiracies About 9/11
WTC 7 – BBC The Third Tower – Conspiracy Files

STEPHEN LENDMAN: ‘SULMET E 11 SHTATORIT 2001 ISHIN AKTE TERRORIZMI TË SPONSORIZUAR NGA SHBA’!
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=5721
***
LABURISTI J.CORBIN: ’11 SHTATORI 2001, ISHTE ‘MANIPULUAR’ NGA SHBA’të PËR TË NDIHMUAR ‘RENDIN E RI BOTËROR’! (FOTO+VIDEO)
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=5699
***
E vërteta mbi sulmet e 11 shtatorit 2001 në SHBA!
SHERADIN BERISHA: QEVERIA AMERIKANE ËSHTË PËRGJEGJËSE PËR SULMET E 11 SHTATORIT 2001! (FOTO+VIDEODËSHMI)
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=5642
***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura