DUAM NJË VARR PËR BEHAJDIN ALLAQIN!

Në 61 vjetorin e lindjes

DUAM NJË VARR PËR BEHAJDIN ALLAQIN!

Nga Sheradin Berisha, 7 prill 2024

Në 61 vjetorin e lindjes së Behajdin Allaqit (*) (07. 04. 1963 – ?. ?. 1998), kërkojmë ndriçimin e rrethanave të ekzekutimit, zhdukjes pa gjurmë dhe vendin ku u groposën eshtrat e tij, në mënyrë që të kemi një varr, ku mund të përkujtohet e nderohet nga familjarët dhe gjithë shqiptarët!

———

(*) Behajdin Allaqi në fund të viteve ’80-të, ishte njëri nga tre udhëheqësit kryesor të LPRK-së, bashkë me Fadil Vatën dhe Afrim Zhitinë🤝

BEHAJDIN ALLAQI, FRYMËZUESI I LËVIZJES ÇLIRIMTARE (VIDEO)

Në dokumentarin „Behajdin Allaqi – Frymëzuesi i Lëvizjes Çlirimtare”, thuhet se ai u vra në luftë me armikun!

Jo, nuk është e vërtetë!

Behajdin Allaqi nuk u vra në frontet e luftës me armikun, ai u vra nga dora e zezë brenda radhëve të UÇK-së!

***

BEHAJDIN ALLAQI: ‘LPRK ËSHTË ORGANIZATË POLITIKO – USHTARAKE DHE NË QOFTËSE NA IMPONOHET LUFTA NE DO TË JEMI NË VIJË TË PARË’ (UJËMIR, 4 TETOR 1991) /VIDEO/

https://pashtriku.org/behajdin-allaqi-lprk-eshte-organizate-politiko-ushtarake-dhe-ne-qoftese-na-imponohet-lufta-ne-do-te-jemi-ne-vije-te-pare-ujemir-4-tetor-1991-video/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura