FADIL MALOKU: PSE GJITHË KY DEGRADIM I BRENDSHËM DHE REFUZIM I JASHTËM?!

Prishtinë, 11 shkurt 2018: Në Kosovë, “etiketën” e fajsisë për degradimin e ndodhur sistematikisht, për të gjitha këto vite, duhet ta ndajnë pak a shumë barabart;
– si qeveritari i qullitur me fuqi marramendëse shtetërore, por, i koruptuar dhe i kriminalizuar deri në palc;
– si opozitari i vetëkënaqur me shembëlltyrën e (pu)shtetit në Parlament;
– si pjestari i shoqërisë klanore civile, që “online” zhvatë paranë publike;
– si intelektuali i fjetur bullafiq, që ka “fut veshët në lesh” e bënë sehir;

– si gazetari i shpifur, që shitet për “pesë qebapa”;
– si petagogu i servilosur ndaj gjithë pushtetmbajtësve;
– si mjeku i paknaqur me statusin e tij profesional korruptiv;
– si polici i mllefosur, për pagën kriminale;
– si gjyqtari i korruptuar, e pa ndërgjegje ndëshkimi;
– si qytetari i manipuluar, nga ana e medieve poltroniste – ashtu edhe miqët tanë evropian… !?

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura