FAKTE TË FSHEHURA RRETH VAKSINIMIT!

Gjilpëra helmuese!

FAKTE TË FSHEHURA RRETH VAKSINIMIT!

Nga Sheradin Berisha, më 12 shkurt 2024

Në vitet ’80-të shumë familje nuk i vaksinuan fëmijët e tyre pasi lexuan librin e Eleanor McBean, “Gjilpëra e helmuar”. Libri “Gjilpëra e helmuar” është shkruar në fillim të viteve 1950. Eleanor McBean ishte një aktiviste, studiuese dhe autore kundër vaksinimit, e cila krijoi një nga burimet më të mira për të vërtetën mbi çështjen e vaksinimit. Rrjedhimisht ky libër është një Bibël klasike kundër vaksinimit!

Eleanor McBean ka grumbulluar shumë prova rreth vaksinimeve në popullatë dhe shton dëshmi bindëse se si politika dhe mjekësia për përfitime luan një rol të madh në skenën e vaksinimit. Infuzioni i vaksinave shërben për intensifikimin e sëmundjes në shumë raste dhe në të tjera raste për të shtypur simptomat. Prindërit duhet të inkurajohen të lexojnë historinë e vaksinimeve përpara se të injektojnë foshnjat e tyre.

***

Autorja e librit Eleanor McBean (1905-1989) ishte ende fëmijë (vetëm 13 vjeç) kur gripi spanjoll i vitit 1918 goditi e shkatërroi botën. Në atë kohë, prindërit e saj ndihmuan shumë të sëmurë. Edhe pse ishin të pavaksinuar, ata kurrë nuk u infektuan me gripin spanjoll.

Prindërit e saj nuk besonin te vaksinimi, sepse panë me sytë e tyre se si vetëm ata që morën vaksinat sëmureshin dhe vdiqën.

Në jetën e saj vazhdoi ta intrigonte pyetja se pse kaq shumë njerëz që ishin të pavaksinuar nuk u infektuan me grip dhe njerëzit që ishin vaksinuar u sëmurën.

Pas shumë vitesh kërkime, ajo zbuloi se vaksinat nuk mbrojnë, por në fakt shkaktojnë sëmundje. Industria e vaksinimit është një industri shumë fitimprurëse, por asnjëherë nuk është provuar se nga vaksinimi ka ndonjë përfitim. Këtë e thonë vetëm industria, qeveritë e shteteve dhe mjekët e farmaceutikës, pavarësisht mjekëve dhe specialistëve të shumtë që kanë dëshmuar të kundërtën në të kaluarën dhe sot.

Vaksinimi është një besim, ka thënë Znj. McBean. Ajo i shkroi të gjitha gjetjet e saj në librin “Gjilpëra e helmuar”, me argumente të forta shkencore dhe shifra të vështira. Burimet e tyre të shumta janë mbresëlënëse.

McBean ka shkruar edhe disa libra të tjerë bestseller, duke përfshirë “Swine Flu Expose”.

Tek libri “Gjilpëra e helmuar” (The Poisoned Needle), McBean ofron dëshmi të pakundërshtueshme të vuajtjeve dhe pasojave katastrofike të kësaj industrie.

Për shumë breza, numri i vdekjeve dhe sëmundjeve ka ecur paralelisht me rritjen globale të vaksinimeve. Kur shpërtheu poliomieliti ose lija në një vend, kjo ndodhte shpesh pasi kishte nisur një fushatë tjetër vaksinimi.

McBean ishte thellësisht e shqetësuar nga pretendimet joshkencore të autoriteteve mjekësore. Në sytë e tyre, këto ishin gënjeshtra të plota që mjekët i injoruan për shkak të injorancës ose lakmisë. Është më pak frikacak të qëllosh veten pas shpine sesa të lejosh që të injektohet me helm vdekjeprurës, psherëtin ajo në librin e saj.

Ajo e quan gënjeshtrën më të madhe mjekësore teorinë se vaksinat (çdo vaksinim) mund të mbrojnë nga çdo sëmundje. Bota është përmbys, thotë ajo. Kushdo që injekton helm nuk mund të shërojë e as të parandalojë sëmundjet. Vaksinimi është helmim gjaku, thotë ajo me guxim.

Libri është shkruar më shumë se 70 vjet më parë. Shumë prej tyre lexohen sikur të ishin shkruar sot. Historia përsëritet. Frika po ushqehet në të njëjtën mënyrë si mbi 100 vjet më parë. Shoqëria ishte e ndarë. Maskat e fytyrës u bënë të detyrueshme.

Ashtu si në shumë vende të tjera, vaksinimi kundër lisë ishte madje i detyrueshëm, megjithëse nuk u vërtetua kurrë se vaksinimi i lisë parandalonte linë.

Numri i vdekjeve nga “lia” u rrit pas futjes së fushatave të vaksinimit masiv, por kjo u mohua fuqishëm nga autoritetet mjekësore, qeveritë dhe mediat për shkak të parave të mëdha që do të fitoheshin.

Gjatë fushatave globale të vaksinimit kundër lisë dhe poliomielitit në shekullin e kaluar, mijëra mjekë, shkrimtarë dhe zyrtarë qeveritarë paralajmëruan për mashtrimet e industrisë së vaksinave dhe pasojat e rënda për shëndetin e njeriut.

Shumë nga këta njerëz trima dhe të ndershëm janë kërcënuar, arrestuar, burgosur, rrëzuar, shpifur dhe ndonjëherë edhe vrarë.

Tingëllon e njohur?

A e dini se kjo ka ndodhur për më shumë se 200 vjet? Industria e vaksinimit është bërë prej kohësh një nga industritë më fitimprurëse dhe fuqia e saj po rritet.

 E njëjta lojë luhet vazhdimisht: Problemi (teza) – reagimi (antiteza) dhe zgjidhja (sinteza).

– problemi i krijuar në formën e një pandemie që sjell sëmundje të tmerrshme;

– Reagimi është frika;

– Zgjidhja është një vaksinë që po e “kërkojnë” vetë njerëzit.

Për librin e saj, Eleanor McBean kryesisht ekzaminoi periudhën nga 1885 deri në 1955, gjatë së cilës shëndeti i njeriut u përkeqësua aq shpejt sa u zgjerua industria e vaksinimit. Ky trend vazhdon edhe sot, pavarësisht përpjekjeve të McBean dhe mijëra mjekëve që paralajmërojnë për atë që McBean e quan “përbindësh Frankenstein me përmasa të pafundme”: industria e vaksinave.

Shumica e njerëzve nuk dinë për efektet shkatërruese të vaksinimeve – jo vetëm vaksinat kundër koronës, por fjalë për fjalë të gjitha vaksinat. Ky libër e ndryshon atë. McBean na paraqet faktet me shpresën që të na zgjojë në kohë dhe të na shpëtojë nga mjerimi që ka parë në jetën e saj. Një ndërmarrje fisnike. Batica mund të kthehet nëse themi jo.

_____________

Referenca

Die Impfindustrie ist ein Frankensteinmonster riesigen Ausmaßes

uncut-news.ch, Januar 31, 2024

***

Die Impfindustrie ist ein Frankensteinmonster riesigen Ausmaßes

https://friedliche-loesungen.org/en/feeds/impfindustrie-ist-ein-frankensteinmonster-riesigen-ausmasses

***

The Poisoned Needle

https://go.gale.com/ps/i.do?p=PLEX&u=webdemo&id=GALE|BAJGKT260953395&v=2.1&it=r&sid=bookmarkPLEX&sPage=2&asid=8d7c4e82

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura