FORUMI EKONOMIK BOTËROR (WEF) PO DEPËRTON NË MBARË BOTËN, PO PËRMBYS VLERAT PERËNDIMORE DHE PO PREZANTON AUTORITARIZMIN MARKSIST!

Paralajmërimi i Senatorit australian:

FORUMI EKONOMIK BOTËROR (WEF) PO DEPËRTON NË MBARË BOTËN, PO PËRMBYS VLERAT PERËNDIMORE DHE PO PREZANTON AUTORITARIZMIN MARKSIST!

Nga Ben Davis – më 30 Mars 2022

“Antic paralajmëroi Senatin se Forumi Ekonomik Botëror (WEF) e organizuar dhe e mirëfinancuar, e cila promovon çështje globaliste, duke përfshirë ndryshimet klimatike, të ashtuquajturin racizëm dhe seksizëm sistematik, dhe identitete dixhitale në internet, është me të vërtetë një organizatë antikapitaliste, kundër tregut të lirë që kërkon për të përmbysur vlerat dhe proceset politike perëndimore”.

Senatori australian Alex Antic ka paralajmëruar se Forumi Ekonomik Botëror (WEF) po depërton në qeveritë anembanë botës në një përpjekje për të përmbysur vlerat perëndimore.

Senatori i Australisë së Jugut i tha Senatit këtë javë se organizata globaliste e kryesuar nga Klaus Schwab po fut autoritarizëm dhe ideologji marksiste në qeveritë në mbarë botën.

Antic përmendi një pranim nga Schwab, në të cilin themeluesi i WEF pretendonte se kishte “depërtuar” në qeverinë kanadeze, ndër të tjera.

Duke folur në Institutin e Politikës të Shkollës Harvard Kennedy në vitin 2017, Schwab tha: “Unë e di se gjysma e këtij kabineti, madje më shumë se gjysma, janë në të vërtetë Liderë të Rinj Global të Forumit Ekonomik Botëror. Është e vërtetë në Argjentinë, është e vërtetë në Francë. Tani me presidentin i cili është një lider i ri global.”

Shikoni këtu fjalimin e Klaus Schwab: 👇👇👇

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220255965325710&id=1125324528

Antiç paralajmëroi Senatin se WEF e mirëorganizuar dhe e financuar mirë, e cila promovon çështje globaliste, duke përfshirë ndryshimet klimatike, të ashtuquajturin racizëm dhe seksizëm sistematik, dhe identitete dixhitale në internet, është me të vërtetë një organizatë antikapitaliste, kundër tregut të lirë. kërkon të përmbysë vlerat dhe proceset politike perëndimore.

“Mesazhi i tyre është krijuar për t’u dukur i padëmshëm, por në fakt, ideologjia që e mbështet atë është revolucionare dhe shkatërruese,” tha Antic.

“Ata trajnojnë liderë aspirues në ideologjinë e tyre dhe i ndihmojnë ata të krijojnë lidhje në sfera duke përfshirë politikën, biznesin dhe artin.”

Senatori tha se WEF ka mbrojtur vazhdimisht masat më të ashpra dhe më ekstreme të COVID që “sulmojnë shumë nga liritë tona themelore”, të tilla si, bllokimet, vaksinimet e detyrueshme, pasaportat e vaksinave dhe mandatet e maskave.

“Tema qendrore e materialit të Forumit Ekonomik Botëror është, ajo që ata e quajnë, ‘Rivendosja e Madhe’ (The Great Reset). Ky është termi i Klaus Schwab për mundësinë që ka paraqitur pandemia për të rimenduar dhe rishpikur politikat ekonomike të Perëndimit.

Antic vuri në dukje gjithashtu videon virale të WEF të fshirë, e cila parashikonte se deri në vitin 2030, “nuk do të zotëroni asgjë dhe do të jeni të lumtur”.

Nuk duhet të jesh filozof politik për të kuptuar se nëse nuk zotëron asgjë, shteti zotëron gjithçka, “tha Antic”. Duke shtuar, “ka një fjalë për këtë. Quhet komunizëm.”

Antic i tha Senatit se “është e domosdoshme që t’i kushtojmë vëmendje Forumit Ekonomik Botëror dhe të bëjmë gjithçka që mundemi për të ruajtur lirinë dhe për të zvogëluar ndërhyrjen e qeverisë në jetën tonë”.

“Nëse nuk arrijmë ta bëjmë këtë, forcat antidemokratike në Perëndim do të vazhdojnë të marshojnë dhe ne mund të zgjohemi në një Australi që nuk e njohim më.”

Fjalimi i senatorit shihet këtu: 👇👇👇

https://m.facebook.com/watch/?v=510652393798251&_rdr

Deputeti federal George Christensen ka ngritur alarme të ngjashme në lidhje me ndikimin e Forumit Ekonomik Botëror (WEF) në Australi, duke i thënë Evelyn Rae gjatë një episodi të fundit të “The Caldron Pool Show” se shumica e legjislacionit që vjen në Parlament nuk vjen nga populli australian, por nga organe të pazgjedhura globaliste, duke përfshirë Kombet e Bashkuara dhe Forumi Ekonomik Botëror (WEF).

“Ky është një kërcënim për demokracinë,” tha Christensen. “Ka qenë për një kohë të gjatë, veçanërisht në fushën e mjedisit.”

“Ka vetëm një mori legjislacionesh që kanë ardhur nga organet globaliste poshtë, jo nga baza.”

Këtu mund të shihni fjalimin e Deputetit federal George Christensen: 👇👇👇

Senatori Antic u zotua të zbulojë shkallën në të cilën Forumi Ekonomik Botëror (WEF) është infiltruar në vend dhe në institucionet australiane, duke thënë se kjo është diçka që populli australian meriton ta dijë.

/ Përshtati nga Sheradin Berisha, Facebook 30 mars 2022 /

——

Burimi:

Australian Senator Warns WEF Is Penetrating Governments Around the World, Subverting Western Values, Introducing Marxist Authoritarianism

BY BEN DAVIS / MARCH 30, 2022 👇👇👇

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura