FTESË NË PROMOVIMIN E LIBRIT “ATDHETARI I SHTIGJEVE TË LIRISË – XHAVIT HAZIRI” TË AUTORIT MUSTAFË KRASNIQI

FTESË NË PROMOVIMIN E LIBRIT “ATDHETARI I SHTIGJEVE TË LIRISË – XHAVIT HAZIRI” TË AUTORIT MUSTAFË KRASNIQI

Pashtriku.org, 22. 02. 2023

Të nderuar bashkatdhetarë, miq e dashamirë, ftoheni të vini për përurimin e librit monografik “Atdhetari i shtigjeve të lirisë – Xhavit Haziri”, të autorit Mustafë Krasniqi.

Në përurimin e këtij libri monografik, të pranishëm do të jenë: recensenti i librit profesor dr. Vaxhid Sejdiu, redaktori i librit prof. Isuf  Ismaili, ish konsulli i Republikës së Kosovës në Berlin, Binak Berisha, nxënësit e shkollës shqipe në Aache, të cilët kanë marrë si detyrë të recitojnë poezitë e heroit Xhavit Haziri, por edhe poezi të krijuara për të, ndërsa moderimin do ta bëjë mësimdhënëse Elizabeta Statovci, si dhe do të keni mundësi të mësoni një pjesë të veprimtarisë së heroit Xhavit Hazirit.

Të pranishëm do të kemi mysafirë nga Zvicra,  Austria dhe  Franca

 Përurimi i librit monografik mbahet më 19 mars 2023, në ora 18:00 në adresën:

Kaiserstraße 96,

52134 Herzogenrath-Achen

 Pjesëmarrja juaj, së pari, do ta nderojë figurën e heroit të kombit, Xhavit Hazirit, pastaj do të na nderoni edhe të gjithë ne.

Për të pranishmit do të shtrohet edhe një apero.

Me respekt

Në emër të Këshillit Organizues

Arbër Haziri

Tel. (+ 49) 0175 1536018

Emaili: [email protected]

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura