GJERMANI: VAKSINIMI I DETYRUESHËM NUK KALON!

GJERMANI: VAKSINIMI I DETYRUESHËM NUK KALON!

Kërkesa për vaksinim është një akt i heqjes së të drejtës!

Një detyrim i përgjithshëm për të vaksinuar shkel të drejtat kryesore themelore: dinjitetin njerëzor, të drejtën për jetë dhe integritet fizik dhe të drejtën për lirinë e besimit dhe ndërgjegjes.

Përveç kësaj, në këto kohë të vështira nuk mund të lejojmë që shoqëria të përçahet nga kokëfortësia dhe dogmatizmi me vaksinimin e detyrueshëm për të cilin nuk ka asnjë justifikim mjekësor dhe as ligjor. / Pashtriku, Facebook – 17 mars 2022 /

__________

Burimi

Kliko këtu

https://fb.watch/bOXkzZEG8a/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura