GLOBALIZMI SI DOMINIM I BANKIERËVE!

GLOBALIZMI SI DOMINIM I BANKIERËVE!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 7 Mars 2022

Globalizimi është proces i integrimit me të cilin zhvillohet një sistem politik global, duke përfshirë transferimin e pushteteve nga qeveritë kombëtare në organet mbikombëtare globale nën kupolën e një Qeverie Botërore në krye me Bankierët!

Mentori i Elitës globaliste dhe i shumë puçeve ushtarake në shtete të ndryshme të globit, Henry Kissinger, thotë: “Globalizimi është vetëm një fjalë për dominimin e SHBA-së” (Globalisierung ist nur ein anderes Wort für US-Herrschaft).

Derisa SHBA-ja (njëshi i botës) dominohet – sundohet nga globalistët, atëherë rezulton se  populli amerikanë është i pushtuar nga kjo “elitë e banikerëve” e cila nuk njeh popull, as komb, as racë, as fe, as familje, përveç llojit të tyre gjithandej globit!

_____________

PERANDORIA SOROS!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 7 Mars 2022 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura