HENRY MAKOW: SI U ZBULUA ILUMINATI?!

(Pashtriku.org, 28. 05. 2013) – 1785 – Një korrier i Illuminatit i quajtur Lanze që po udhëtonte me kalë, afër qytetit të Ratisbonit u godit nga rrufeja dhe vdiq. Autoritetet bavareze që kontrolluan çantat e tij zbuluan Illuminatin. Ata gjetën në çantë planë të detajuara për revolucionin e ardhshëm francez. Qeveria bavareze njoftoi qeverinë franceze për planet e shkatërrimit të Francës, por francezët nuk i kushtuan vëmendje këtij paralajmërimi. Qeveria bavareze arrestoi të gjithe anëtarët e Illuminatit që mundi të gjente në Bavari, por Adam Weishaupt dhe shumë të tjerë ishin larguar. Ne do ta ndjekim Illuminatin hap pas hapi gjatë viteve, do të shikojmë se si është zbatuar ai që nga viti 1776 deri në ditët e sotme, por po bëj një kapërcim në vite për të treguar diçka që ka lidhje me 13 hebrejtë që nisën projektin Illuminati. Në vitin 1933 SHBA ra plotësisht në duart e hebrejve, dhe ata stampuan simbolet e Illuminatit në kartmonedhën 1 dollarëshe
1797 – John Robison, Profesor i Historisë në Universitetin e Edinburgut në Skoci, boton një libër të titulluar “Proofs of a Conspiracy”, në të cilin ai thotë se, Adam Weishaupt u përpoq ta rekrutonte atë. Ai tregon qëllimet djallëzore që Illuminati ka për Botën.

1848 – Karl Marksi (çifut, agjent i Rothschild-it) nxjerr “Manifestin Komunist”. Emri i tij i vërtetë ishte Moses Mordecai Marx Levy. Marksi ishte anëtar i një organizate të Illuminatit që quhej “Liga për Drejtësi”. Ai nuk kërkonte vetëm ndryshime politike dhe ekonomike, por edhe ndryshime morale dhe shpirtërore. Marksi donte që familja të shkatërrohej dhe të gjithë fëmijët të edukoheshin dhe kontrolloheshin nga një autoritet qëndror.
Korrik, 1782 – Iluminati mban një takim me masonët (kukulla çifutësh), në Kongresin e Vilhelmbadit.
22 Janar, 1870 – Në një letër që Albert Pike (udhëheqësi i masonëve skocezë), i dërgon udhëheqësit revolucionar italian Xhuzepe Mazini, ai e njofton se duhet krijuar një elitë e kësaj shoqërie sekrete: “..Ne duhet të krijojmë një super-elitë, e cila do të mbetet e panjohur..”. (Vetë masonët nuk e dinë se cila është elita e tyre. 95% e masonëve në botë, nuk kanë një ide të qartë se cili është saktësisht qëllimi përfundimtar. Ata kanë idenë se janë duke bërë gjëra të mira).
1884 – Themelohet në Britani “Shoqëria Fabiane” e cila promovon Socializmin.
23 Dhjetor, 1913 – Krijohet në SHBA Banka e Rezervës Federale. Ajo u planifikua në një takim të fshehtë në vitin 1910, në ishullin Jekyl, nga një grup bankierësh dhe politikanësh. Kjo bankë bën që të gjitha paratë e Amerikës të administrohen nga një grup i vogël bankierësh.
1920 – Uinston Çërçill i Britanisë, pranon lidhjen mes Iluminatit dhe Revolucionit Bolshevik në Rusi. Ai deklaron: “..Që nga ditët e Adam Ueishauptit, tek ato të Karl Marksit, të Trotskit, Bela Kunit, Roza Luksemburgut, dhe Ema Goldmanit, ky konspiracion botëror për shkatërrimin e civilizimit, ka ardhur duke u rritur. Ai organizoi tragjedinë e Revolucionit Francez. Ai ka qenë organizatori i të gjitha trazirave në shekullin e 19. Tani, ai ka kapur për flokësh Rusinë, dhe është bërë sundues i asaj perandorie të madhe..”
1920-1931 – Kongresmeni amerikan MekFaden deklaron: “..Kur Banka e Rezervës Federale u krijua, populli i SHBA-së nuk e kuptoi se një sistem bankar botëror u instalua mbi të. Ky supershtet u gllabërua nga Bankierët dhe Industrialistët Ndërkombëtarë, të cilët po bashkëpunojnë për skllavërimin e botës..”
1921 – Eduard Hauz themelon Këshillin e Marrëdhënieve të Jashtme (CFR). Që nga ajo kohë, 80% e të gjitha posteve të larta në çdo administratë në SHBA, merren nga anëtarë të kësaj organizate.
15 Dhjetor, 1922 – CFR-ja tregon synimet në revistën e saj “Foreign Affairs”. Filip Kerr deklaron: “..Është e qartë se nuk do të ketë paqe për njerëzimin për aq kohë sa bota të jetë e ndarë në 50-60 shtete të pavarura. Zgjidhja e vetme është krijimi i një qeverie botërore..” E.V.

………………………………………

THE ILLUMINATI

Henry Makow explains the Illuminati and the NWO 1of5

 =================================

ADAM WEISHAUPT – THEMELUESI I LËVIZJES ‘ILUMINATËT’
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=1535

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura