ILAZ KADOLLI: KËRKOJMË LLOGARI LIGJORE PËR VRASJEN TINZARE TË BEHAJDIN ALLAQIT!

Prishtinë, 28 mars 2017: (Në 54 vjetorin e lindjes së Veprimtarit të Lëvizjes, Behajdin Aallaqi / 7 prill 1963 – ?.?.1998) – Gjaku nuk humbet kurrë! Për vrasjen tinzare të Behajdin Allaqit, para popullit dhe para ligjit duhet të japë llogari gjithë shtabi i UҪK-së që ishte në qërshor të vitit 1998, ata që urdhëruan vrasjen, ata që kryen ekzekutimin dhe ata që kanë dijeni për krimin dhe nuk tregojnë. Eshtrat e Behajdinit duhet t’i kthehen popullit dhe familjes Allaqi. 

Behajdin Allaqi (07.04.1963 – ?.?.1998)

__________________________

Në 54 vjetorin e lindjes së Behajdin Allaqit (07.04.1963 – ?.?.1998) /
Kërkojmë nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli – ndriçimin e rrethanave të vrasjes së Behajdin Allaqit, vendrënien dhe eshtrat e tij, në mënyrë që të kemi një varr, ku mund të përkujtohet e nderohet nga familjarët dhe gjithë shqiptarët! /Nga editori i pashtriku.org, Sheradin Berisha/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura