INTELIGJENCA KRIMINALE E SHKENCËTARËVE DHE PËRGJEGJËSIA PENALE E TYRE!

INTELIGJENCA KRIMINALE E SHKENCËTARËVE DHE PËRGJEGJËSIA PENALE E TYRE!

Nga Sheradin Berisha, Facebook, 26 shkurt 2022

Më 17 nëntor 2019, në qytetin Wuhan të Kinës u “zbulua” për herë të parë një virus me emrin Korona!

Gazeta e elitës së bankierëve “Wall Street Journal” atëkohë duke iu referuar një raporti të një shërbimi sekret amerikan shkroi se ky ishte një aksident në Institutin e Virologjisë në Wuhan të Kinës. Sipas këtij raporti në nëntor 2019 tre punonjës të institutit të virologjisë  u sëmurën rëndë me simptoma të njëjta si ato të “Covidit”!

ALARMI I PARË NË EUROPË!

Alarmi i parë në Europë u dha në Itali! Dy rastet e para të Koronavirusit në Europë u konfirmuan në Itali më 31 janar 2020, ku dy turist kinezë pas testeve të kryera në  Romë rezultuan pozitive me Koronavirus! 

Burimi: Koronavirusi/ Dy turistë kinezë shtrohen në spital në Romë, Conte: Mbyllet lëvizja ajrore Itali-Kinë / 31 Janar, 2020 07:38

Një javë më vonë, një burr italian i kthyer në Itali nga Wuhani i Kinës, u shtrua në spital dhe u konfirmua si pacienti i tretë me Koronavirus në Itali.  Pas kësaj, një grrumbull me raste të tjera u konfirmuan, duke nisur më 21 shkurt me 16 pacientë në rajonin e Lombardisë. Një ditë më vonë u “zbuluan” edhe 60 raste të reja si dhe i shënua vdekja e parë me “Covid19”!

Burimi: Italia regjistron 16 raste me koronavirus, mbyllen zyrat publike, shkolla e biznese në 11 komuna / Nga OraNews, 21 Shkurt 2020, 19:26

https://www.oranews.tv/article/mbyllen-shkollat-ne-itali-16-te-prekur-nga-koronavirusi-ne-lombardi

INTELIGJENCA KRIMINALE!

Pas këtyre rasteve në Itali (enda pa u shtri kjo Plandemi në Europë dhe jo vetëm), më 26 shkurt 2020 në rrjetin tim në FB, paskam shkruar:

“Një shtresë e shkencëtarëve kanë inteligjencë kriminale! Pse? Sepse virusi “korona”, armët kimike, biologjike, atomike etj., janë shpikje të kësaj inteligjence!”

Lexo këtu burimin

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10216042884321318&id=1125324528

EVENTI 201!

Sot është kuptuar mirëfilli se kjo “inteligjencë kriminale” ishte në shërbim të BIGfarmës, e cila përmes mekanizmave të Elitës së banikerëve e kishte planifikuar këtë “pandemi me përmasa kriminale”.

DËSHMIA

Më 18 tetor 2019 në Nju Jork, NY, Qendra Johns Hopkins për Sigurinë Shëndetësore në bashkëpunim me Forumin Ekonomik Botëror (WEF) dhe Fondacionin Bill dhe Melinda Gates, organizoi “EVENTIN 201”, një ushtrim i nivelit të lartë pandemik me virus… Ushtrimi ilustroi fushat ku partneriteti publik/privat do të jetë i nevojshëm gjatë përgjigjes ndaj një pandemie të rëndë në mënyrë që të zvogëlohen pasojat ekonomike dhe shoqërore në shkallë të gjerë.

Burimi: EVENT 201 / NGJARJA 201

Kliko këtu

https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/

PËRGJEGJËSIA PENALE

Një muaj më vonë nga mbajtja e “EVENTIT 201”, më 17 nëntor 2019 në Wuhan të Kinës u “zbulua” virusi pandemik “Korona”!

A ishte kjo rastësi?! Jo! Ishte një plan ogurzi i kësaj elite kriminale, që shkaktoi miliona vdekje me etiketën e “Covid19”, miliona vdekjeve të tjera si pasojë e vaksinave, ndërkohë që me izolime detyruese u shkatërrua ekonomia familjare dhe bisnesi miliona njerëzve!

Sot kur në heshtje po merrë “fund” kjo Plandemi… për këtë gjenocid kundër njerëzimit duhet të përgjigjet penalisht i gjithë sistemi piramidal i drejtuesve dhe ekzekutorëve të këtij plani kriminal global!

———

Ilustrimet:

– Citati i thënies time, FB më 26 shkurt 2020,

– Foto e Bill Gates në një protestë të qytetarëve të lirë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura