Isuf Bytyçi: Dashuria dhe Pasioni ndaj teatrit

Mynih, 8 shtator 2020: Si Aktor, pas një pause të gjatë, regjisorit Behxhet Beka, i lindi ideja për themelimin e një Teatri Shqiptare, në Munih!
Pasioni dhe profesioni, bënë që pas një pune të gjatë dhe angazhimi maksimal, arritëm me Suksese ta themelojmë Teatrin Shqiptar në Munih të Bavarisë, tha regjisori dhe aktori i mirënjohur, z. Behxhet Beka.
Pas një pune dhe angazhimi të vazhdueshëm, z. Beka me miqtë e miket e tij dhe dashamirët e artit skenik, u realizua synimi dhe u bë themelimi i teatrit shqiptar, i cili u prit me një interes dhe respekt të jashtëzakonshëm nga mërgata shqiptare, këtu në Bavari! Artdashësit shqiptarë, treguan gatishmëri që ta përkrahun teatrin edhe në aspektin material, që përveç tjerash, afroi ndihmë ndërmarrja „Knoche„, e cila është në Pronësi të z.Sali Krasniqi.
Teatri“Fanny Show“ në Munih, do të dalë në skenë me premierën e parë, brenda një kohe relativisht të shkurtë e, ne i dëshirojmë suksese, grupit të artistëve.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura