JAHIR BEJTA: NGA PUNIMET E KUVENDIT TË IV’të TË SHOQATËS ‘NGRITJA E ZËRIT’ – ME SELI NË SKENDERAJ

Skenderaj, 28. 09. 2014: Shoqata për dëme të luftës në nivel vendi “Ngritja e Zërit”, me datë 07. 10. 2013 ka mbajtur punimet e Kuvendit të IV, ku pos anëtarëve të Kuvendit morën pjesë edhe aktivistë të KKAFZHS, përfaqësues të KLDMN-së në nivel regjional, anëtarë të shoqatës, mysafirë nga komunat simotra dhe intelektual nga lëmi të ndryshme. Punimet e Kuvendit në sallën e Shtëpisë së Kulturës “Hasan Prishtina në Skenderaj i përcollën mbi 800 pjesëmarrës.
Kuvendi aprovoj:
– Raportin e punës të shoqatës për dëme të luftës “Ngritja e Zërit” për vitin 2012,
– Planin Operativ të shoqatës për vitin 2013, dhe në fund miratoi
– tri rekomandime përkitazi me mënjanimin e sfidave për punë të mirëfilltë të shoqatës.
Rekomandimet e aprovuara u janë përcjellur përfaqësuesve të institucioneve, si me poshtë, ndërsa, incizimin e Kuvendit e keni në linkun Video.

Me datë, 14.10.2013
Me respekt!
Në emër të stafit, Jahir Bejta


###

Në vijim lexoni rekomandimet e protokolluar të Shoqatës “Ngritja e Zërit”, dërguar Kryeministrit Hashim Thaçi dhe zv.kryeministrit Hajredin Kuçi (ministër i drejtësisë) si dhe kryetarëve të komunave të Kosovës, por shoqata nuk ka marrë përgjigje nga këto institucione!

 ***


SHIKONI VIDEON NGA PUNIMET E KUVENDIT
http://www.ngritjaezerit.org/?page=1,28

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura