KIMETE BERISHA: ‘PIKTORI PA PIKTURË’ ZGJEDH PËR KËSHILLTAR RAJONI ‘FILOZOFIN E PADITUR’!

Prishtinë, 29. 08. 2013 – “Filozofi i paditur” ka lënë fjalë, të cilat populli shqiptar (pa mbamendje historike) ia harroi menjëherë. Për shembull ka thënë që Ibrahim Rugova ëshë “Pllaka monotone e gramafonit”. Pastaj ka thënë që kultura shqiptare (në krahasim me kulturën serbe, shënimi im), është mediokre. (përfshirë rilindasit) Pastaj e ka pasur një mini-galeri në një tavan Peje, që e ka quajtur Exit, dhe kurrë nuk ka dhënë llogari financiare për paratë e marra nga donatorë të shumtë ndërkombëtar, si për shembull Sorosi…
Pastaj, babai i tij na i ka rrahë, na i ka burgos’, na i ka keqtrajtu’ për vdekje baballarët tanë, shokët tanë, vëllezërit tanë.

Piktori dhe filozofi!

Njejtë si babai i Edi Ramës që ua ka nxjerr shpirtin poetëve lirik.
Pastaj, nuk e di gjuhën shqipe…
E të tjera….
Do ta shohim pas një viti, që tranzicioni në Shqipëri nuk përfundon me Sali Berishën (që po ashtu rrjedhë nga Aleanca avangardë postomuniste), por tranzicioni në Shqipëri përfundon me Edi Ramën, partizanin e fundit.

Edi Rama is crazy like a fool!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura