KRIMI ME VAKSINA!

KRIMI ME VAKSINA!

Senatori australian, Malcolm Roberts bën thirrje për akuza kundër burokratëve shëndetësorë për krimet Covid

Nga Dr. Peter F Mayer, më 2 prill 2022

Pasojat dramatike të fushatës me injeksionet e ARN-së po denoncohen gjithnjë e më shumë në parlamente. Në një fjalim të fuqishëm, senatori Malcolm Roberts kritikon burokracinë shëndetësore australiane e cila beson se mund t’i shpëtojë. Këtu janë disa fragmente nga një fjalim i Malcolm Roberts në Senatin Australian.

***

Në vijim lexoni një pjesë të transkriptit:

“Javën e kaluar, deputetë kryesorë australianë u mblodhën në një ngjarje që unë organizova me titull “COVIDI në pyetje” për të paraqitur prova dhe dëshmi të dokumentuara nga viktimat që tregojnë një dështim katastrofik të kuadrit ligjor të Australisë. Shkeljet e vaksinave kundër COVID fshihen pas të dhënave anonime të qeverisë, ndërsa dëmtimi i supozuar i virusit COVID qarkullon në kohën kryesore.

Më e pakta që mund të bëjmë për viktimat e vaksinës COVID është të emërtojmë emrat e tyre – viktima si Caitlin Georgia Gotze, një 23-vjeçare e shëndetshme dhe argëtuese e cila po studion për të qenë veterinere në Universitetin Griffith dhe në të njëjtën kohë ka punuar si një mbajtëse kuajsh. Caitlin vdiq në punë nga një atak në zemër pas një goditje të dytë (dozës së dytë) Pfizer. Shkaku i vdekjes u dha se ishte astma, një sëmundje nga e cila Caitlin nuk kishte vuajtur kurrë. …

– Agjencia Australiane Rregullatore e Praktikantëve të Shëndetit (AHPRA) u ka kërkuar mjekëve që të mos raportojnë apo as të flasin për dëmin që po shohin.

– Administrata e Mallrave Terapeutike (TGA) fshiu 98 përqind të 800 vdekjeve nga vaksinat, të raportuara nga mjekët. TGA e bëri këtë pa një autopsi ose pa marrë parasysh të gjitha të dhënat mjekësore të pacientëve. …

– Të dhënat që janë shfaqur së fundmi në dokumentet e gjykatës në Shtetet e Bashkuara tregojnë qartë se vaksina ka bërë dëm të dukshëm në provat klinike që po kryhen nga Pfizer, BioNTech dhe të tjerë. Nëse Grupi Këshillimor Teknik Australian për Imunizimin (ATAGI) do të kishte pasur vështirësi për të kërkuar këtë informacion, aplikimi për përdorim të përkohshëm duhet të ishte refuzuar.

– Asnjë analizë e pavarur e çështjeve themelore që lidhen me vaksinat e reja mRNA nuk është kryer në Australi… Në vend të kësaj, ministri mori fjalën e tyre, deklaratat e Pfizer, AstraZeneca dhe Moderna. … Këto janë të njëjtat kompani farmaceutike që janë gjobitur vazhdimisht për sjellje kriminale. AstraZeneca u gjobit me 355 milionë dollarë për mashtrim dhe gjithashtu u gjobit me 550 milionë dollarë për pretendime të pabazuara në lidhje me efikasitetin e drogës. Pfizer u gjobit me 430 milionë dollarë për pretendime të pabazuara mbi efikasitetin dhe 2.3 miliardë dollarë për pretendime të pabazuara mbi efikasitetin dhe për pagesën e ryshfetit. …

– Partia Laburiste dhe Partia Kombëtare Liberale kanë pranuar secila 1 milion dollarë nga institucioni farmaceutik vetëm në këtë cikël zgjedhor. Miliarda të tjera janë caktuar në buxhetin e kësaj jave për të paguar kompanitë e barnave për të mbajtur trenin COVID-19 në lëvizje. …

Krimi i tyre më i keq ishte ndalimi i ivermectinës dhe HCQ:

– I dukshëm është vendimi i TGA për të ndaluar alternativat e sigurta, plotësisht të licencuara dhe të pranuara gjerësisht ndaj vaksinave të COVID-19. Këto përfshijnë hidroksilklorinë dhe ivermectin, vitamina, minerale dhe antiviralë natyralë, si dhe mesazhe të vërtetuara për ushqimin dhe jetesën e shëndetshme.

– Vendimi për të ndaluar trajtimet alternative të provuara, të sigurta, të përballueshme dhe lehtësisht të arritshme që kanë dëshmuar vlerën e tyre në mbarë botën, u mor për të siguruar marrjen më të shpejtë dhe më të përhapur të mundshme të vaksinave. Klientët e TGA financojnë vetë TGA-në, kjo do të thotë se kompanitë farmaceutike financojnë miratimin e produkteve të tyre. Ku janë kontrollet dhe kundërkontrollet? Nuk ka asnjë. …

Një krah tjetër i burokracisë siguron që ne jemi të verbër:

– Statistikat e Australisë janë fajtore për këtë skandal dhe mbulim. Byroja Australiane e Statistikave ka një buxhet vjetor prej 400 milionë dollarësh. Të dhënat e fundit të vdekshmërisë janë nga nëntori i vitit të kaluar, katër muaj më parë. Ndarja më e fundit e vdekshmërisë sipas shkakut dhe moshës është nga viti 2020. Të dhënat më të fundit për lindjet e gjalla janë nga viti 2020. Të dhënat për lindjet ishin të disponueshme 6 javë më vonë në vend të 15 muajve. A janë të fshehura abortet? …

E vërteta do të dalë në shesh:

– E vërteta është se Komiteti i Përzgjedhur për COVID-19 drejtoi një raketë mbrojtëse për industrinë farmaceutike dhe votimi i sotëm e vërteton këtë. Kjo tradhti e paprecedentë e popullit australian duhet të sillet para një komisioni mbretëror pa vonesë.

– Kryeministrit, Sekretarit të Shëndetësisë, Departamentit të Shëndetësisë dhe të gjithë atyre në Senat dhe Dhomën e Përfaqësuesve – të gjithë ju që keni kryer këtë krim – kam një pyetje: Si dreqin do t’ia dilni me këtë? Ne nuk do t’ju lejojmë të largoheni me të.

—–

/ Përshtati në shqip: Sheradin Berisha, Facebook 7 Prill 2022 /

———

Burimi:

Aussie Senator Malcolm Roberts verlangt Anklage gegen Gesundheitsbürokraten wegen Covid-Verbrechen / 2. April 2022 – von Dr. Peter F. Mayer

————-

Ilustrimi:

Dëgjoni fjalimin e Senatorit, Malcolm Roberts:

https://www.facebook.com/1125324528/videos/pcb.10220421949035199/1263862960687926

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura