KUJTIM PËR NËNËN, AZEMINE TOPOJANI – SALIHAJ DURAJ (08.02.1947 – 20.10.2014)

Kaçanik, 20 tetor 2017: Nënë sot u bën 3 vite që kur u ndave fizikisht nga Ne! Mungesë ajri ikja jote nënë…, na le me lot në sy…
Vështirë e kemi të shkruajmë kujtimin për ty e dashur nënë, ashtu siç nuk e pate të lehtë edhe vet jetën.
Mbi supet tua rënduan shumë plagë e dhimbje pa fund, që me aq forcë e krenari i barte deri në momentin e fundit të jetës tënde… Bujaria, fisnikëria dhe zemërgjerësia juaj ende ruhet e freskët bashk me kujtimet më të mira që kemi PËR TY O NËNË. Ishe dhe do të mbetesh gjithmonë krenaria e Familjes sonë! Nënë, Ti jeton atje… atje lart mes engjujsh … aty ku jetojnë vetëm njerëzit e mirë…
E kujtojmë me shumë mall e krenari familja: Salihaj-Zenuni… Djemtë Samiu, Reshati, Zaimi dhe Mërgimi me familje, si dhe vajzat Eminja, Kimetja dhe Xheva me familje nga Austria.

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura