KUNDËR AGJENDËS SË BRUKSELIT PËR VAKSINIMIN E DETYRUESHËM! (Video)

Ish-diplomatja e BE-së, Iveta Sulca zëshëm,

KUNDËR AGJENDËS SË BRUKSELIT PËR VAKSINIMIN E DETYRUESHËM! (Video)

“Çmenduria e vaksinimit ndoshta nuk do të ndalet kurrë nëse kjo axhendë e oligarkëve të Brukselit nuk ndalet”, ka thënë Sulca.

Më 29. 3. 2022

Kryediplomatja letoneze Iveta Sulca ka punuar për një kohë të gjatë në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Letonisë. Për shembull, ajo ishte ambasadore në Kajro. Ajo gjithashtu punoi për Komisionin Evropian dhe ishte ambasadore në Përfaqësimin e BE-së në Riga. Ajo u përfshi gjithashtu në themelimin e Shtëpisë së Evropës në Letoni dhe në zgjerimin e rrjetit Europe Direct.

Ndërkohë, ajo është shumë kritike ndaj agjendës së lobistëve të Brukselit. Ajo bën thirrje për rezistencë ndaj një ligji të planifikuar për miratimin e vaksinimit që pritet të miratohet në fillim të prillit. Në të gjithë BE-në, mbi 100,000 njerëz kanë nënshkruar tashmë një peticion kundër projektligjit. Por sipas Sulcës, janë ende shumë pak. Në të ardhmen, vetëm ata që janë mprehur disa herë do të mund të jetojnë normalisht në të gjithë BE-në.

Çmenduria e vaksinimit ndoshta nuk do të ndalet kurrë nëse kjo axhendë e oligarkëve të Brukselit nuk ndalet. Sulca raporton gjithashtu për regjimin brutal të vaksinimit në Letoni. Po pushohen masivisht nga puna dhe kudo diskriminohen personat pa vaksinim. Edhe në Letoni, virusi korona relativisht i padëmshëm nuk ka çuar kurrë në një emergjencë të vërtetë.

***

Ju mund të komentoni projektligjin këtu:

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13375-Extension-of-EU-Digital-COVID-Certificate-Regulation/

/ Përshtati në shqip Sheradin Berisha, Facebook 4 Prill 2022 /

…………

Burimi:

Ehemalige EU-Diplomatin Iveta Sulca warnt vor Brüsseler Impf-Agenda (video) 👇👇👇

https://auf1.tv/nachrichten-auf1/ehemalige-eu-diplomatin-iveta-sulca-warnt-vor-bruesseler-impf-agenda/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura