KUNGJI I BE-së!

KUNGJI I BE-së!

Nga Sheradin Berisha, 27.06.2022

Edhe pas më shumë se 4 vitesh nga ratifikimi i marrëveshjes në Kuvendin e Kosovës për kufirin me Malin e Zi (më 21 Mars 2018) Brukseli akoma nuk vendosi për liberalizimin e vizave! Madje partitë politike (nga viti 2010) i fitonin zgjedhjet dhe vinin në pushtet duke premtuar në këtë drejtim! Çka fituam deri më sot? Kungjin e BE-së!

***

Lexoni nga arkivi i FB., 27.06.2018

E fituam kungjin e BE’s!

DIKTATI DHE KUNGJI I BRUKSELIT!

Pas ratifikimit të marrëveshjes në Kuvendin e Kosovës (më 21 mars 2018) u tha: ‘fitoi demokracia’! Nëse presioni dhe shantazhi janë demokraci, atëherë çfarë kuptimi ka diktatura në politik?!

***

Më 21 mars 2018 në Kuvendin e Kosovës politika e mundi historinë! Fitoi interesi politik, humbi argumenti historik!

***

Ratifikimi i marrëveshjes në Kuvend, më 21 mars, e cila në fakt e ndryshoi kufirin me Malin e Zi, ishte kushti i BRUKSELIT për liberalizimin e vizave! Kushtëzimi duket qartazi se, ishte një DIKTAT i pashembullt në historinë e BASHKIMIT EUROPIAN!

Ky diktat përveç se e kushtëzon LIRINË E LËVIZJES SË LIRË – ME CUNGIM TË INTEGRITETIT TERRITORIAL TË REPUBLIKËS, e denigron edhe integritetin tonë njerëzor, intelektual e kombëtar!

Në asnjë ligj, kod apo konvent ndërkombëtare nuk ekziston një akt i tillë diskriminues! Nëse dikush prej ekspertëve të kësaj fushe ka njohuri për akte të tilla normative le t’i bëj publike!

***

Jemi në fund të qershorit dhe s’ka liberalizim  të vizave!

– Deri më tani çka fituam?

– e fituam kungjin e BE’s!

_____________

Nga arkivi i FB., 27.06.2018

E fituam kungjin e BE’s!

DIKTATI DHE KUNGJI I BRUKSELIT!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10212102511454459&id=1125324528

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura