MYNIH: 18 VJEҪARI ALI DAVID SONBOLY VRAU SHOKËT E KLASËS PËR HAKMARRJE! KY TERROR S’KA LIDHJE ME ISIS’in!

Pashtriku.org, 23. 07. 2016: Mediat gjermane thonë se Ali David Sonboly, 18 vjeçari, i cili vrau 10 persona mbrëmë në Munih, në Qendrën Tregtare, ka qenë “i sëmurë psiqikisht” dhe një person që ka qëndruar vetëm pasi që është “dhunuar verbalisht” në shkollë nga nxënësit e klasës.
Dailmayil shkruan se një ish shok klase i sulmuesit të Munihut në Gjermani ka thënë se ai i ka kërcënuar ata se do t’i vras.
Madje bëhet e ditur se ai gjithmonë është ngacmuar në shkollë përgjatë shtatë vjetëve sa ishte atje.
Për këtë sipas personit anonim që thotë të ketë qenë shok klase me sulmuesin Ali Sonboly, ka pranuar se dorasi ka premtuar hakmarrje ndaj të gjithë atyre që e kanë torturuar atë.
I riu gjerman me prejardhje iraniane, madje edhe ka diskutuar bashkë me një qytetarë i cili filmonte me celular. Ai thotë gjatë diskutimit, se për 7 vite është maltretuar verbalisht në shkollë, ndërkohë që thotë se edhe ka lindur në Gjermani.
Për këtë arsye i riu që më vonë vrau veten me një plumb në kokë, thotë se është detyruar që të blej një revole dhe të hakmerret për atë që i është bërë me vite të tëra.
Policia gjermane ka zbuluar se Ali Sonboly është djali i një taksisti dhe nuk ka lidhje me ISIS-in. Sipas policisë, djaloshi 18 vjeçar madje kishte thirrur disa prej viktimave të tij në vendin e krimit duke u premtuar McDonalds pa pagesë.
Një faqe e rreme në Facebook i kishte ftuar viktimat që të mblidheshin në një vend specifik për një ofertë speciale ku më pas i ka pritur 18 vjeçari duke shtënë mbi ta.

Shikoni videomaterialet:

Ali David Sonboly Amoklauf Attentäter München

München OEZ – Schüsse vor McDonalds – Olympia Einkaufszentrum

Schießerei in München 22.07.2016 – Einkaufszentrum

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura