NËNË TEREZA

NËNË TEREZA

Nga Argjira Ukimeri – Ma.sc. Pedagoge

Nënë Tereza

Nënë e Universit

Prehet lartë në Qiell

Prehet afër Diellit

***

Shpirti i saj i ndritur

E ndriçon Atdheun

Bashkë me Ibrahimin

Bashkë me Skënderbeun

***

Së bashku me Ademin

E me qindra dëshmorë

Në lule të Parajsës

Për ta thurë kurorë

***

Nënë TEREZA

Kjo Nënë e uruar

Kujdeset për të gjithë

Edhe në botën e amshuar

***

Pusho Nënë e dashur

Në Kopshtin e Perëndisë

Fanar i pashuar

Në tokën e Ilirisë

Argjira Ukimeri – Ma.sc. Pedagoge

***

HISTORIKU I BLBLIOTEKAVE TË PARA NË BOTË

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura