NJË KOMB NËN SHANTAZH: BASHKIMI I NDYRË MIDIS INTELIGJENCËS DHE KRIMIT QË I DHA JETË JEFFREY EPSTEIN

NJË KOMB NËN SHANTAZH: BASHKIMI I NDYRË MIDIS INTELIGJENCËS DHE KRIMIT QË I DHA JETË JEFFREY EPSTEIN

Ky është titulli i librit të autores, Whitney Alyse Webb. Whitney A. Webb është një shkrimtare dhe studiuese amerikane që mbulon kryesisht inteligjencën, teknologjinë, mbikëqyrjen dhe liritë civile.

Një përshkrim i librit

– Një komb nën shantazh është një aktakuzë dënuese e pasojave që rezultojnë nga marrëdhënia e vjetër gati shekullore midis inteligjencës amerikane dhe izraelite dhe rrjetit të organizuar kriminal të njohur si Sindikata Kombëtare e Krimit.

– Ky libër eksploron në mënyrë specifike sesi lidhja midis inteligjencës dhe krimit të organizuar zhvilloi drejtpërdrejt taktikat dhe rrjetet e shantazhit seksual që do të mundësonin më vonë operacionin e shantazhit seksual dhe krimet e tjera të pedofilit dhe trafikantit seksual tashmë të vdekur, Jeffrey Epstein.

– Libri mbi Jeffrey Epstein fokusohet në natyrën e shthurur të krimeve të tij, pasurinë e tij, miqtë dhe të njohurit e tij më të famshëm/të lidhur politikisht. Ky libër, në të kundërt, zbulon shkallën në të cilën aktivitetet e Epstein ishin të sponsorizuara nga shteti përmes një eksplorimi të lidhjeve të tij të inteligjencës.

***

Studiuesja Whitney Webb, shpjegon marrëdhënien Epstein – Bill Gates për të cilën nuk keni dëgjuar!

Kliko këtu 👇👇👇

https://youtu.be/zHuDke6GeU8

***

Seriali i gazetares Whitney Webb shikon historinë e ndyrë që lidh mafiozët, oligarkët dhe agjencitë e inteligjencës qeveritare në një rrjet shantazhi, shfrytëzimi dhe fitimi. Epstein mund të jetë vetëm një pjesë e një rrjeti të ndërlikuar të seksit dhe pushtetit…

Kliko këtu 👇👇👇

___________________

(Përgatiti: Sheradin Berisha, Facebook 17 mars 2022)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura