PASHTRIKU: DOLI NGA SHTYPI LIBRI ME I RI I FATMIR BRAJSHORIT ‘DIXI ET SALVAVI’

Pashtriku.org, 05. 06. 2013 – Kohë më parë doli nga shtypi libri më i ri i shkrimtarit Fatmir Brajshori me titull: “DIXI ET SALVAVI”. Libri është i zhanrit publicistik… Autori në libër merret me analizë politike, duke pasqyruar “krizën filozofike” që po mbretëron në politikën shqiptare si pasoj e krizave sociale etj. Autori, idetë e turmës tenton t’i bartë në fushën e mendimit politik-filozofik duke përcaktuar fushën e kërkimit ideor të mendimit të avansuar për ngjarjet e ndryshme kohore. Libri ka 247 faqe dhe është i botuar nga shtëpia Botuese F&F, me redaktor Fadil Binakun. 

*  *  *

==========================

– LIBRI “TOPLICA, NJË FOSHNJË MBI BERLIN” I SHKRIMTARIT FATMIR BRAJSHORI –
http://www.pashtriku.org/?kat=47&shkrimi=534

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Postime të Lidhura
Read More

ASAJ

ASAJ Ti që troket në mendjen time Ma mbushë shpirtin plotë gëzi Je freskim i zemrës sime Jetës…