PASHTRIKU: DOLI NGA SHTYPI LIBRI ME I RI I FATMIR BRAJSHORIT ‘DIXI ET SALVAVI’

Pashtriku.org, 05. 06. 2013 – Kohë më parë doli nga shtypi libri më i ri i shkrimtarit Fatmir Brajshori me titull: “DIXI ET SALVAVI”. Libri është i zhanrit publicistik… Autori në libër merret me analizë politike, duke pasqyruar “krizën filozofike” që po mbretëron në politikën shqiptare si pasoj e krizave sociale etj. Autori, idetë e turmës tenton t’i bartë në fushën e mendimit politik-filozofik duke përcaktuar fushën e kërkimit ideor të mendimit të avansuar për ngjarjet e ndryshme kohore. Libri ka 247 faqe dhe është i botuar nga shtëpia Botuese F&F, me redaktor Fadil Binakun. 

*  *  *

==========================

– LIBRI “TOPLICA, NJË FOSHNJË MBI BERLIN” I SHKRIMTARIT FATMIR BRAJSHORI –
https://pashtriku.org/?kat=47&shkrimi=534

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura