PËRGJEGJËSIA!

PËRGJEGJËSIA!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 26 mars 2022

“OBSH: ‘Omicron’ mund të kolapsojë sistemin shëndetësor në mbarë botën”, kështu përhapte frikë e panik në dhjetor 2021, Drejtori i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus!

Këto deklarata ndërkohë janë shndërruar në masa shtrënguese, kufizuese e izoluese, të cilat kanë shkaktuar dhimbje, trauma, sëmundje, vdekje, shkatërrime të ekonomive familjare si dhe miliona falimentime të bizneseve të mesme…

Prandaj ky njeri dhe i gjithë zingjiri urdhërdhënës dhe ekzekutues (deri në nivelet më të ulëta) i këtyre masave, duhet të përgjigjen penalisht për dëmet që i kanë shkaktuar njerëzimit!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura